Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 4.9. 2015 11:38
Vaše téma

O uprchlících Zeman jen tak plácá, míní miliardář Janeček

Zdroj: TN.cz

Jak se vyrovnává se zprávou, že se údajně chystala jeho vražda, nebo jak se těší na narození svého potomka? I to byly otázky na miliardáře Karla Janečka, který byl hostem pořadu Vaše téma na TN.CZ. Zpovídala ho kolegyně Michaela Šmídová.

Anketa

Měla by být tolerována polygamie, jak navrhuje Karel Janeček?

Hlasovalo 1905 lidí.
Karel Janeček je člověk, který na sebe dlouhodobě upoutává pozornost médií. Nejen svým nedávným sňatkem ve vrtulníku s matematičkou tuniského původu, ale také svojí otevřeností, pokud jde o jeho postoje k monogamii.

 

Janeček se ale zároveň netají kritikou politických poměrů v naší zemi a právě proto v roce 2011 spoluzaložil Nadační fond proti korupci. Právě kvůli němu se nedávno objevila informace, že si zesnulý lobbista Peter Kovarčík chtěl údajně zaplatit Janečkovu vraždu.

  

Na podrobnosti ke kauze, ale i na to, jak vnímá s ohledem na svoji tuniskou manželku český přístup k uprchlíkům se ptala moderátorka Michaela Šmídová živě na TN.CZ. 


Hned na začátku Karel Janeček prozradil, že jeho manželka čeká syna. "Snejvětší pravděpodobností bude mít syn dvě jména a jedno z nich bude Karel," prozradil miliardář.


Zároveň Janeček řekl, že zprávy o tom, že měl být obětí úkladné vraždy, mu nedokázala zkazit dobrou náladu a osobní štěstí, které nyní zažívá. "Jsem nejšťastnější v celém životě," prozradil Janeček.


Miliardář si povzdechl, že lidstvo vůbec nevyužívá svůj potenciál a kdyby se prý lidé spojili, mohli by všichni žít v nevídané prosperitě. Janeček si ovšem samozřejmě uvědomuje, že něco takového není jen tak.


Karel Janeček se ovšem nevěnuje jen korupci, ale chce prosadit i nový volební systém, kde by byli kandidáti kvalitnější a nebyli by to jen kariéristi, kterým jde jen o vlastní prospěch.


"Spousta lidí dnes nejde volit, protože nechce volit menší zlo. Náš systém tento problém odstraňuje a měl by přitáhnout i Čechy, kteří už na politiku rezignovali," tvrdí Janeček.


Miliardář také řekl, že současnou vládu Bohuslava Sobotky považuje za slabou, i když pořád lepší než byla vláda předešlá. "Osobně mě zklamal Andrej Babiš, který razí ten rigidní přístup, že je stát firma. To nejde, stát je složitější," míní matematik.


Nelíbí se mu ani elektronická evidence tržeb, kterou chystá právě Babišovo ministerstvo. Prý už jde o příliš velký zásah do soukromí a naší svobody.


Janeček se dotknul i uprchlické krize. "Moje manželka vyrostla v Tunisku, ale to můj názor nijak nemění - myslím si, že současná situace se strašně přehání a přeceňuje. "Myslím si, že bychom měli určitě přijmout mnohem víc uprchlíků, než těch avizovaných 1500. Lidé si neuvědomují, že můžeme mít z uprchlíků i výhody," zamýšlí se miliardář s tím, že má na mysli třeba pracovní sílu.


"Nesmíme připustit, aby zde vznikla ghetta. S uprchlíky musíme komunikovat a zařadit je do běžného života. A to, co řekl prezident Zeman o tom, že kdo uprchlíky podporuje, má si je vzít domů, považuju za takové plácnutí. To zkrátka pan prezident občas dělá," komentuje Janeček, který výzvu proti xenofobii také podepsal.

 

Zdroj: TV Nova


I Janeček sám prý nějakou dobu uvažoval o tom, že by kandidoval na prezidenta ČR. "Uvažoval jsem o tom velmi intenzivně, ale asi před rokem jsem dospěl k závěru, že do české politiky v dohledné době určitě nechci vstupovat," překvapil miliardář.


Janeček neskrývá, že ke vztahům přistupuje velmi liberálně. "Samozřejmě teď, když je moje milovaná žena těhotná, tak žádné další partnerky nemám. Ale myslím, že by hodně pomohlo, kdyby lidé dokázali zvládnout svou žárlivost," přemítá miliardář.


Karel Janeček vystudoval MatFyz na Univerzitě Karlově v Praze. Studoval i v USA. Vydělal obrovské jmění díky obchodům na burze. Je podruhé ženatý, z prvního vztahu má dvě dcery.

 

TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

3.9. | 18:19 viam
28
Zeman na to taky nemá páky, ale vy pane máte dost prostředků na to, aby jste ...
4.9. | 09:16 zacotomame
-6
pohrdáš. Máš vůbec ponění jak Janeček zbohatnul? Používá to, co tobě chybí.Mám ...
13.9. | 23:07 reypal
0
Náhlasit nevhodný komentář
Kozáčku,kozáčku,z vám teče závist ze všech otvorů.
10.9. | 18:13 klestl
2
Náhlasit nevhodný komentář
4.9. | 09:16 zacotomame s tebou pohrdá úplně každý i ten namachrovaný kuponoprivatizovaný Janeček, Klausův prdeček ....
4.9. | 09:43 Tony
8
Náhlasit nevhodný komentář
Kdyby Janeček neměl za ženu muslimku asi by ho takové keci nenapadali.Bude lepší když si bude přepočítávat "těžce" nabité peníze.
4.9. | 09:16 zacotomame
-6
Náhlasit nevhodný komentář
pohrdáš. Máš vůbec ponění jak Janeček zbohatnul? Používá to, co tobě chybí.Mám pro tebe podnikatelský návrh, jak okusit dobrý pocit z peněz, vydělaných hlavou. Nabídni tento nevyužitý prostor jako Toi toi. Dva pisoáry po stranách,mísa uprosřed. Biologickou likvidaci zajistí tvůj kačení žaludek.
4.9. | 09:03 zacotomame
-4
Náhlasit nevhodný komentář
Rudolf Kozák, mimochodem, ty hajzle, za co se tady prezentuješ? Co máš proti "nějakému bezdomákovi" s krabicákem. Ty seš dobrej šmejd. Žvaníš tady jak ten kapitalizmus stojí za hovno, jak dělá z lidí bezdomovce a následně těmito, podle tebe "produkty" kapitalismu otevřeně ...
4.9. | 08:58 zacotomame
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Pan Janeček je velmi inteligentní člověk, který jistě ví co říká. A i když s ním v některých jeho názorech nesouhlasím, na věci to nic nemění. Já tady imigranty nechci ale taky nesouhlasím s těmi, kteří by je stříleli na potkání. A při tom jsem s nimi za jedno, že je tady nechcem.
4.9. | 08:54 zacotomame
-5
Náhlasit nevhodný komentář
4.9. | 08:13 Rudolf Kozák, jen hlupák tvého kalibru nikdy nepochopí, že jsou dva druhy práce. Rukama a hlavou. Rovněž nepochopí, že pokud nebudou někteří pracovat hlavou, nebudou ti, jako třeba ty, kteří mají hlavu jen jako držák na hubu, mít práci pro své ruce.
4.9. | 08:51 zacotomame
-4
Náhlasit nevhodný komentář
3.9. | 20:57 Tomáš Jelínek, kdybys četl to, k čemu se vyjadřuješ opravdu pozorně, namusel bys tady hloupě spekulovat nad jeho případnou kandidaturou na hlavu státu, když se k této věci naprosto jasně vyjádřil.
4.9. | 08:13 Rudolf Kozák
7
Náhlasit nevhodný komentář
Janeček je jen jeden z mnoha polistopadových milionářských rychlokvašek, který zbohatl na šmelině a lidské blbosti a který nikdy nepoznal co to je opravdová lidská práce. Jeho názory mají stejnou váhu, jako názory nějakého bezdomáka přebývajícího pod mostem s krabicovým vínem v náručí.
3.9. | 21:08 overal
17
Náhlasit nevhodný komentář
Šizuňk, který bohatne z okrádání lid bude kázat o morálce! To je jako vystřižené z Krylovi písničky :" Na rohu ulice vrah o morálce káže..."!!