Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 22. 2. 2017
Podezření z vraždy

Tělo Kim Čong-nama hlídají ozbrojenci! Nikdo ho prý nechce

Kim Čong-nam, Kim Čong-un
Zdroj: Profimedia
Kim Čong-nam (vlevo) a Kim Čong-un

Malajsijská policie identifikovala další dva podezřelé z vraždy bratra severokorejského vůdce Kim Čong-nama. Jeden z nich je diplomat, další má být napojen na leteckou společnost. Tělo zabitého muže střeží v márnici ozbrojenci.

Kim Čong-nam byl zavražděn minulé pondělí, od té doby zůstává jeho mrtvola v márnici. Žádný příbuzný zatím podle místních médií oficiálně neidentifikoval tělo a ani o něj neprojevil zájem. Kvůli napětí mezi KLDR a Malajsií, které smrt vyvolala, střeží mrtvého muže ozbrojenci ze soukromé agentury.

 

Malajsijská policie oznámila, že k výslechu pozvala další dva podezřelé z vraždy bratra severokorejského vůdce. Jeden z nich je tajemníkem severokorejského velvyslanectví, druhý je napojen na leteckou společnost Air Koryo. Oba se podle policie stále nacházejí v Malajsii.

 

Už dříve zadrželi policisté dvě ženy s vietnamským a indonéským pasem. Z přímého spáchání vraždy podezírají jednu z nich, zatkli také jejího partnera. Ženy měly být vycvičeny, aby Kim Čong-namovi rozetřely jed po tváři a pak si umyly ruce.

 

 

Policie pátrá také po čtyřech občanech KLDR, kteří z Malajsie po vraždě zmizeli. Podle dosavadního vyšetřování odletěli do severokorejského Pchjongjangu, napojení na tamní vládu ale zatím kriminalisté neprokázali.

 

Kim Čong-nam zkolaboval v pondělí na letišti, zemřel při převozu do nemocnice. Byl bratrem severokorejského vůdce Kim Čong-una a zároveň nejstarším synem bývalého vůdce Kim Čong-ila. Měl pověst playboye, hráče v kasinech a povaleče, pro vládu KLDR byl dlouhodobě trnem v oku.

 

Podívejte se na moment vraždy, který zachytila letištní kamera:

epa TN.cz