Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 18.1. 2018 13:09
pašování v Pákistánu

Tereza může skončit jako Britka! Dostala doživotí v těhotenství!

Tereza a případ Khadija Shah
Zdroj: facebook, reprieve.org.uk

Českou pašeračku Terezu může potkat podobný osud, jako Khadiju Shahovou z Velké Británie. Mladá matka skončila za pašování heroinu v pákistánském vězení na doživotí. Soud nebral ohled ani na její těhotenství.

Matka tří dětí pákistánského původu Khadija Shahová byla zadržena v roce 2012 na letišti v Islámábádu, když celníci našli drogy v jejím kufru. Žádná troškařka to nebyla – v zavazadlech pašovala třiašedesát kilogramů heroinu v hodnotě více než 90 milionu korun. V té době jí bylo 26 let a žila v britském Birminghamu.

 

O dva roky později si vyslechla tvrdý trest - doživotní vězení. Shahová byla v době svého zadržení v šestém měsíci těhotenství. Do Pákistánu cestovala společně se svými malými dětmi - pětiletým synem a čtyřletou dcerou.

 

V září 2012 za mřížemi porodila dceru Malaiku, která zatím zůstává v cele s ní. Britka se stejně jako Tereza hájí tím, že o drogách ve svém zavazadle neměla ani tušení. O její záchranu se marně pokoušelo mnoho lidí a organizací.

 

 

Podmínky ve vězení byly i pro ženu ve vysokém stupni těhotenství velmi přísné – tísnila se v malé místnosti s dalšími osmi ženami a dostávala jen chléb a vodu. Za mřížemi byly i její děti ve věku pět a šest let, než jim bylo umožněno se vrátit do Británie.

 

 

"Není to její chyba, nevěděla o tom," řekla matka Khadiji Shahová. "Svou dceru znám, je to nevinná dívka," dodala. Dvě starší děti žijí v Británii u své babičky. Malaika, která se narodila za mřížemi, zůstává se svou matkou ve vězení. "Moje dcera mi dodává sílu. Jinak bych se z toho tady zbláznila," popsala Khadija Shahová s tím, že si holčička za mřížemi hraje například s obaly od jídla.

 

Jednadvacetiletou Terezu H. Pákistánci zadrželi na letišti v Láhauru minulou středu těsně před nástoupením do letadla. V zavazadle celníci objevili devět kilo heroinu.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Sylvie ( †24) byla v 7. měsící těhotenství. Pak nečekaně zemřela!

Sdílela na facebooku FOTO s kamarádkou. Kvůli selfie skončila na 7 let ve vězení!

ham TN.cz
Reklama