Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 29. 3. 2018
galerie čtvrtletní shrnutí

To je hnus! Tyto podniky byly tak odporné, že je zavřeli. Je jich 55!

Uzavřené provozovny v březnu 2018
Zdroj: Potravinynapranyri.cz

Od začátku roku museli kontroloři ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) nechat částečně nebo zcela uzavřít desítky provozoven. Ve všech se pracovalo s jídlem, hygienické podmínky ale byly na katastrofální úrovni. Nejhorším měsícem byl únor.

V lednu 14, v únoru 21 a v březnu zhruba stejně tak - 20. Přesně tolik podniků museli kontroloři ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce od začátku roku uzavřít. Vyplývá to z pravidelně zveřejňovaného přehledu informací SZPI, který najdete i zde.

 

118

GALERIE: Uzavřené provozovny za březen 2018

Zdroj: Potravinynapranyri.cz

Uzavřené provozovny v březnu 2018 - Bravantické lahůdky s.r.o., Ostrava

Hodnocení:

 

Dočasně nebo úplně zavřít musely nejen výrobny, ale i maloobchody nebo restaurace a hospody. A důvodů bylo hned několik. Nejčastějšími příčinami přitom byly nepořádek, myší trus, plíseň na stěnách i stropech, často ale nechyběl ani hmyz nebo dokonce mrtvá těla hlodavců.

 

VÝSLEDKY KONTROL ZA LEDEN

VÝSLEDKY KONTROL ZA ÚNOR

 

Zřejmě nejhorší provozovnou letošního roku se prozatímně stalo bistro Dragon v Brně, kde inspektoři odhalili obrovské množství švábů. Vyhubit se je nedařilo mnoho dní, přímo do jídla navíc padala omítka ze stropu.

 

 

Inspektoři doporučují lidem pečlivě vybírat, kde se stravují. Není ničím výjimečným, že inspektoři nacházejí shnilé maso, plesnivou zeleninu a olej přepálený tolikrát, že by se nehodil ani k mazání dveří.

 

Uzavřené provozovny v březnu 2018

 

SZPI nechá provozovnu uzavřít v případě, že nesplňuje hygienické podmínky - a to buď celou, nebo pouze nevyhovující prostory. Zároveň provozovateli kontroloři nařídí, aby zjištěné nedostatky odstranil.

 

To se prodejcům a provozním většinou podaří během několika málo dnů. "Při opakované kontrole inspektoři posoudí, jestli provozovatel uvedl podnik do souladu s požadavky zákona a až poté zákaz uvolní a zároveň zahájí správní řízení o uložení pokuty," sdělil mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.
 

lud TN.cz
Reklama