Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 3. 3. 2016
rotoped a pračka v jednom

To je vychytávka! Během cvičení si vyperete prádlo!

Prací rotoped
Zdroj: oficiální zdroj

Spojit příjemné s užitečným. I tak by se dal jednoduše popsat tento vynález, který spojuje sportování a praní prádla. Zkrátka rotoped a pračka na prádlo v jednom!

Že by se mělo elektrickou energií šetřit, víme všichni. Málokdo se tím ale řídí. Na všechno máme specializované přístroje a spotřebiče, tak proč je nevyužívat. Samozřejmě nezačneme prát prádlo na valše jako naši předci, přesto můžeme udělat něco pro naši planetu. A vlastně i pro sebe.

 

14

GALERIE: Bike Washing Machine

Zdroj: Oficiální zdroj

Bike Washing Machine - 2

Hodnocení:

 

Na tomhle speciálním rotopedu, který vymysleli čínští studenti, si můžeme jednoduše vyprat prádlo během našeho sportování. A nespotřebujeme tím žádnou elektřinu. Šlapáním budeme totiž místo kola roztáčet buben s prádlem. Pokud jsme obzvlášť výkonní cyklisté, vyrobíme více energie, a ta pak může napájet malý displej rotopedu anebo energii ukládat do baterie na později.

 

 

Tento koncept představili jeho autoři na webu Tuvie.com, který se zabývá designem. Jestli se tato myšlenka uchytí anebo se jedná jen o slepou větev, ukáže až čas. Vynálezci často uspěli i s mnohem šílenějšími výtvory, takže je možné, že naše děti budou opravdu prát během "jízdy na kole ".

TN.cz/Jakub Deml