Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 21.4. 2017 16:42
detaily nové informace

Tragický porod doma: Zemřelo jim dítě, otce ale k manželce nepustili!

Porod
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

Ačkoli chtěl být po tragickém porodu své ženy jen u ní, policie muže z Blanenska k manželce údajně nepustila. Místo toho musel na výslech, ženu převezli lékaři do nemocnice. Až tam se dozvěděla, že přišla o své miminko. Rodina je z celé události otřesena.

Mladá žena začala rodit doma. Po kontrakcích zavolala porodní asistentku, se kterou měla údajně rodit v nemocnici. Ta ale zjistila, že situace je velmi vážná, a tak přivolala pomoc. Když dorazili záchranáři, začali bojovat o život matky i dítěte. Matka skončila ve vážném stavu v nemocnici.

 

Matka se v nemocnici zoufale ptala, co je s dítětem, odpovědí se jí ale nedostávalo. Novorozenec přestal dýchat. "Tento stav se i přes veškerou snahu a okamžitou resuscitaci dítěte posádkou ZZS nepodařilo zvrátit," řekla mluvčí záchranné služby Hedvika Kropáčková.

 

Nyní už je žena podle informací TV Nova ve stabilizovaném stavu. "Je to pro ně velká tragédie. Rodina nyní doufá, že se prověří postup záchranné služby i policie, jestli jednotky postupovaly správně," řekla ředitelka Unie porodních asistentek Kateřina Hájková. "Podle mých informací záchranná služba nepostupovala příliš rychle," dodala.

 

 

Mluvčí záchranářů ale jakékoliv pochybení odmítá. "Na místo okamžitě vyrazily tři posádky včetně neonatologa (pediatr pro novorozence - pozn.red.), což je maximum, co jsme pro rodinu mohli udělat," sdělila Hedvika Kropáčková. Oživování miminka navíc trvalo údajně více než dvě hodiny, což je víc, než bývá obvyklé.

 

Kropáčková zároveň odmítá, že by šlo o překotní porod. "Z veškerých dokumentů i údajů od posádky vyplývá, že šlo o plánovaný domácí porod," prohlásila. 

 

To ale Unie porodních asistentek, ze které pocházela i pomocnice maminky z Blanenska, odmítá. Porodní asistentka prý měla jet s ženou v určený čas do porodnice a z události je nyní zdrcená.

 

 

"Místo toho, aby se starala dál o tu rodinu, musela včera strávit celé odpoledne na policii u výslechu," hájí zaměstnankyni Hájková. A podobný problém s policií měl prý i manžel. "Na místo přijela policie a řekla, že pokud by odjel do nemocnice za tou ženou, tak ho budou muset zadržet," vysvětlila s tím, že je politováníhodné, že pro vyšetřovatele bylo důležitější celou situaci první prověřit, než aby otce pustili k manželce.

 

Policie tyto informace odmítá blíže komentovat. "Mohu potvrdit, že jihomoravští policisté vyšetřují případ úmrtí novorozeného dítěte při porodu v místě bydliště," uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Smrt dítěte, ztráta nejtěžší. Jak žít dál po obrovské tragédii?

SMUTNÉ TRAGÉDIE SLAVNÝCH: Jak se vyrovnali s tím, že přišli o dítě?

Žena byla hned po porodu prohlášena za mrtvou. Druhý den se však její manžel postaral o naprostý zázrak!

lud TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

21.4. | 17:32 Roman Doležal
15
Kdyby zavolala rovnou záchranku a ne nějakou dulu tak by dítě mohlo žít. V ...
21.4. | 15:17 pichav
-11
SAMCE K NI NEPRIPUSTILI !!!! A UDELALI DOBRE !!!! KDYBY HO PRIPUSTILI !!!! ...
3.8. | 12:52 nepot
3
Náhlasit nevhodný komentář
Tak koukám, že tedˇ by to nejraději svalili na záchranku a policii - prevíti. Tohle dokáže člověka rozpálit doběla.Kolik domácích porodů už takto skončilo? Adˇ si rodí jak chtějí, ale zárovnˇ vezmou zodpovědnost sami za sebe
2.8. | 23:01 Kovařík Pavel
1
Náhlasit nevhodný komentář
A Michaliskovou zavřít také, třeba jenom do nějaké klece v ZOO.
2.8. | 22:58 Kovařík Pavel
4
Náhlasit nevhodný komentář
Hájkovou a všechny její podřízené bych poslal do ZOO, tam by viděly, že zvířata při porodu mají lepší péči, než jakou jsou schopny poskytnout ony při domácím porodu. Soudit a zavřít, aby už nemohly škodit.
22.4. | 07:13 adnachiel
5
Náhlasit nevhodný komentář
Ta ženská zavraždila vlastní dítě, a manžel jí při tom pomáhal. Oba obžalovat z vraždy. Bez debat.
21.4. | 23:16 luenell
9
Náhlasit nevhodný komentář
A už je to tady. Podle nějaké pi.dy z unie asistentek nepostupovala záchranka a policie správně a mělo by se to prošetřit. Já si naopak myslím, ze zadrženi a výslech otce před možnosti se s tou biopi.ou domluvit co budou říkat bylo správné.
21.4. | 19:42 overal
14
Náhlasit nevhodný komentář
Rodila "ÚMYSLNĚ" doma a dítě to nepřežilo, to lze hodnotit minimálně jako zabití z nedbalosti, ale spíše jako vraždu, protože jednání zapříčiňující úmrtí bylo úmyslné!
21.4. | 17:41 skeptikus
2
Náhlasit nevhodný komentář
21.4. | 15:20 trala ..musím tě zklamat, ale navzdory neustálým kecům genderistů, či jak se ta banda kreténů nazývá, o absolutní rovnosti pohlaví, rodit nedokážu..
21.4. | 17:39 Beny Radelin
2
Náhlasit nevhodný komentář
Kropáčková zároveň odmítá, že by šlo o překotní porod. Umíte alespoň jeden článek napsat bez chyb?
21.4. | 17:32 Roman Doležal
15
Náhlasit nevhodný komentář
Kdyby zavolala rovnou záchranku a ne nějakou dulu tak by dítě mohlo žít. V takových případech jde o minuty.
21.4. | 16:13 pichav
-1
Náhlasit nevhodný komentář
JUUUU !!! PRSTEM TO FUNGUJE TAKY !!!! SUPER