Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 26.4. 2017 12:44
smrtící nálet

Turecko bombardovalo Kurdy v Sýrii a Iráku, umírali i pešmergové

Zdroj: AP

Turecká armáda v úterý bombardovala pozice vojáků Strany kurdských pracujících (PKK), kterou Turecko považuje za teroristickou organizaci. Cílem byly pozice v syrském Kurdistánu a iráckém pohoří Sindžár. Podle agentury Reuters zemřelo kolem 70 ozbrojenců. Irácké kurdské zdroje oznámily, že při útocích zemřeli také iráčtí pešměrgové a příslušníci syrské kurdské milice YPG.

Cíle náletů označila armáda jako "teroristická hnízda PKK", která jsou údajně využívána k převozu vojenského personálu a materiálu přes hranice do Turecka. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan na konferenci uvedl, že nedopustí, aby se oblast stala baštou PKK a operace neskončí, dokud nebude eliminován poslední terorista.

 

Během operace zemřely také desítky příslušníků YPG a iráckých pešmergů. Vedení iráckého autonomního Kurdistánu oznámilo, že při náletech zemřelo 6 pešmergů a nálety označilo za nepřijatelné, uvádí agentura Reuters.

 

Útoky také zničily základnu milice YPG, která je Tureckem také považována za teroristickou organizaci, nicméně působí v koalici bojující proti teroristům ISIS. Zemřelo 20 lidí, dalších 18 bylo zraněno.

 

 

Znepokojení z útoku vyjádřilo hned několik zemí včetně Iráku. Podle nich útoky poškozují snahu koalice ve válce proti teroristům ISIS.
 

klma TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

26.4. | 18:55 nichts obernichts
7
nejsou, jen bojuji proti Assadovi a i Turkum. Ty hlavy nerezou a pro jejich ...
26.4. | 17:55 truthwillprevail
-1
nichts obernichts - opozice která využívá živé štíty, používá výbušniny, ...
17.8. | 22:00 Veselej Hafík
0
Náhlasit nevhodný komentář
A to nikomu nevadí že tam Turek od okurek vraždí nevinné,že jim sebral celé území a nechce jim jej vrátit.A nakonec tenhle šmejd chce mermomocí do EU.
26.4. | 23:38 truthwillprevail
0
Náhlasit nevhodný komentář
nichts - Neexistuje hodný terorista, vždy je terorista špatný bez ohledu na to, komu pomáhá. A tohle je hlavní si uvědomit, Američané podporují oficiálně terorismus a nikdo je za to nesoudí.
26.4. | 23:37 truthwillprevail
0
Náhlasit nevhodný komentář
Ok, pokračovat a polemizovat už nemusíme, ale mě naštvala tvoje věta,, Rusko likviduje opozici proti Asadovi jimi oznacenou za teroristy“ Ne jenom jimi, jsou to teroristé a kdo tvrdí že ne, tak pak nejsou teroristé ani IS, protože dělají to samé co americká podporovaná a mírumilovná opozice.
26.4. | 21:42 Tomáš Jelínek
1
Náhlasit nevhodný komentář
Jaký je rozdíl mezi IS vraždícím v Syrii a Iráku a mezi Tureckem vraždícím tamtéž?No přece Turci jsou podle Američanů demokraté,takže patří do Evropy!??
26.4. | 21:32 nichts obernichts
0
Náhlasit nevhodný komentář
truth - noch einmal. Ich polemisiere nicht über die Opposition, schon überhaupt nicht mit Ihnen. Ich reagierte meinerseits an den türkischen angriff. Was Sie daraus für philosophischen Blasen machen ist Ihr Problem .... Unterhalten Sie sich weiterhin mit sich selber. Viel Spaß!.
26.4. | 21:19 truthwillprevail
0
Náhlasit nevhodný komentář
Nich – Taky by mě zajímalo proč Američané a jejich spojenci, nechtějí aby Asad měl možnost kandidatury, rozhodnout by snad měli lidé. Koho bys tam místo něho dal. Tuhle odpověď nikdo nezná, nikdo na ni do dnešního dne neodpověděl. Není lepší řešeni, tečka
26.4. | 21:10 truthwillprevail
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Otec Asada byl tvrdý diktátor, dnešní Asad je anděl v daném regionu. Daleko větší agresoři dnes mají volnost a Americkou podporu a já se tě ptám proč nichts ?
26.4. | 21:04 truthwillprevail
2
Náhlasit nevhodný komentář
Nichž - Dokážeš si představit že by Sýrii vedli Sunnité? Proč svět podporuje nejpočetnější muslimskou větev, která se chová nadřazeně, která tvrdě odszuje jakékoliv jiné náboženství? Asad jako alavit žádné jiné náboženství a zvyky nezakazoval.
26.4. | 20:58 truthwillprevail
1
Náhlasit nevhodný komentář
Nichts - Jinak řečeno podle toho kdo nejvíce utočí na současnou vládu, na toho se Rusko zaměřuje. Jestli Rusko utočí více na americkou, katarskou, SA, Tureckou, Francouzkou opozici, je to proto že je nejvíce ohrožuje.
26.4. | 20:53 truthwillprevail
2
Náhlasit nevhodný komentář
Nichts - Rusko utočí na toho kdo nejvíce ohrožují legitimní vládu, nemohou utočit na IS která neutočí na současnou vládu více než samotná americká mírumilovná opozice, chápeš. Problém je že Američané rozděluje teroristy na hodné a zlé.