Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 6. 3. 2016
drsná "hra"

U Anděla si hráli na americký gang. Za loupeže jim hrozí 10 let!

Zdroj: Policie ČR

Na drsný americký gang si několik měsíců hrála skupina mladíků kolem stanice metra Anděl. Nárokovali si "své" území, přepadávali oběti, vyhrožovali a loupili. Říkali si Angel street boys. Teď jim hrozí až deset let vězení.

Většina ze sedmičlenné skupiny mladíků nebyla ani plnoletá. Stáří přes osmnáct let dosáhli jen dva z nich, ostatních pět je nezletilých. Gang působil v okolí stanice metra Anděl. "Zřejmě po vzoru amerických gangů si začali říkat Angel street boys a území, které si nárokovali, bylo okolí nákupního centra v Praze 5," popsala teritorium gangu policejní mluvčí Iveta Martínková.

 

 

I taktiku měli vypracovanou pro lov ve smečce. "Jedna dvojice si vytipovala fyzicky slabší oběť a tu pod různou záminkou vylákala na odlehlé místo, kde ji pod pohrůžkou fyzické újmy donutili k vydání mobilního telefonu a peněženky. Poškozeným následně vyhrožovali, že pokud se budou pohybovat v jejich teritoriu, nebo loupež oznámí na policii, tak si je najdou," doplnila mluvčí Martínková.

 

Policisté po lupičích pátrali kvůli sérii čtyř loupežných přepadení provedených přibližně stejným způsobem. Tři z přepadení se odehrála u nákupního centra mezi prosincem a polovinou února.

 

 

"Členové tohoto gangu mají ale na svědomí také brutální loupežné přepadení ženy nedaleko tramvajové zastávky Klamovka. I přesto, že si pachatelé vybírali místa bez kamer a svědků, podařilo se kriminalistům postupně ustanovit a usvědčit všech sedm členů gangu. K jejich dopadení pomohla také skutečnost, že převážnou většinu z této skupiny již ti samí kriminalisté řešili zhruba před rokem za stejnou trestnou činnost s rozdílem, že tenkrát si nechávali říkat Králové Anděla," ilustrovala nepříliš velký důvtip mladých zločinců policejní mluvčí.

 

 

Kriminalisté všechny členy zadrželi a obvinili z trestných činů loupeže. Tři z nich jsou v současné době ve vazbě a zbylí čtyři členové jsou stíhaní na svobodě. Dvěma dospělým pachatelům hrozí v případě odsouzení až desetiletý pobyt za mřížemi, nezletilcům pak trest poloviční.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Rapper Ektor zase v průšvihu: Byl odsouzen za loupež!

KURIÓZNÍ: Zlodějce se vymstila krádež. Vězení však nebylo jediným trestem! Co se jí stalo?

tn.cz / gar