Paralyzér

Ženě zapálili paralyzérem hlavu! Těhotná lupička u soudu litovala

Soud dnes rozhodoval o osudu trojice lupičů, kteří přepadli bezpečnostní agenturu u obchodního domu v Náchodu. Organizátor akce dostal osm let vězení, jeho komplic z první akce tři roky. Těhotná spolupachatelka druhé loupeže vyvázla s podmínkou.

Soud dnes rozhodoval o trojici útočníků, kteří ve dvou vlnách přepadli bezpečnostní agenturu v Náchodu. Všichni se tvářili nanejvýš provinile, vězení se ale vyhne pouze spolupachatelka jednoho z přepadení Martina Vyčítalová. Dosud nebyla trestaná a navíc je těhotná.

Lukáš Tichý se rozhodl přepadením bezpečnostní agentury v Náchodu vyřešit své dluhy. Na pomoc si v listopadu 2012 přivzal kamaráda ve stejně tíživé finanční situaci, jako byl on sám, Ludvíka Vaňka.

Na pracovníky ostrahy zaútočili s paralyzérem ve chvíli, kdy muži nakládali peníze do automobilu. Akce byla úspěšná. Útočníci si odnesli skoro 1,5 milionu korun a všechny dluhy splatili. Tichý si navíc koupil nové auto. "Všechno utratili," řekl státní zástupce Milan Vacek.

Související obsah

Tichému ale brzy došli peníze a dostal chuť na další. Rozhodl se proto přepadnout stejnou firmu s tím rozdílem, že tentokrát si na pomoc přivzal ženu - Martinu Vyčítalovou. Tentokrát se ale přepočítal. Zaměstnankyně firmy půl milionu korun, na které si dvojice brousila zuby, uhájila.

Skončila ale v péči lékařů. Dostala nejen ránu paralyzérem, ale i dávku slzného plynu. Jiskra látku zapálila a žena skončila s popáleninami v obličeji. Nakonec jí chytily i vlasy.

Petr Brzek/ lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz