Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 11. 5. 2018

U českých maminek nejrychleji stoupá zájem o vozy MPV, bodují i kombi a SUV

AAA AUTO
Zdroj: oficiální zdroj

V AAA AUTO tvoří ženy téměř 30 % zákazníků a z nich téměř polovina tvoří specifickou skupinu matky.

Podle nejnovějších statistik AAA AUTO, zveřejněné u příležitosti Dne matek, který letos připadá na tuto neděli (13.5.), se v populaci maminek - řidiček těší největší oblibě benzinové automobily s manuální převodovkou v provedení kombi, MPV a SUV.

Ženy, které mají ve vozech malé ratolesti, dávají přednost praktičnosti a hlavně bezpečnosti před komfortem a stylem. Jedním z nejdůležitějších faktorů při výběru novějšího vozu u žen s malými dětmi je průměrná spotřeba a velikost kufru. Podle statistik AAA AUTO české ženy preferují benzinové motory (55 %) a jen pomalu přichází na chuť západnímu trendu automatických převodovek. „Auta s manuální převodovkou tvoří 88 % prodaných vozů právě maminkám, přesto v letošním roce evidujeme rostoucí zájem o automaty vyšším tempem než v předešlých letech,“ uvádí Karolína Topolová, generální ředitelka mezinárodní sítě autocenter AAA AUTO a dodává: „V případě typu karoserie u zákaznic obecně vládne hatchback (36 %). Nicméně tento trend slábne a nejvýrazněji u žen s dětmi roste zájem o vozy MPV, kterých jsme v letošním roce prodali již o 37% více než vloni ve stejném období. Maminky kladou mnohem větší důraz na celkovou bezpečnost a bytelnost vozu a také roste počet rodin s více než dvěma dětmi. Sama z pohledu matky čtyřleté holčičky a aktivní řidičky preferuji větší bezpečné vozy s dobrým výhledem a velkým úložným prostorem.

České maminky potkáte na silnících nejčastěji ve vozech značky Škoda, Volkswagen a Ford. Nejoblíbenějšími modely jsou v případě kombi Škoda Octavia a Fabia a Volkswagen Passat. V případě MPV pak vedou Škoda Roomster a Volkswagen Touran a Sharan. Z SUV vedou Hyundai ix35, Kia Sportage a Škoda Yeti. Nejčastěji jsou vozy šedé, bílé a černé.

Nejprodávanější modely rodinných vozů ženám za první 4 měsíce roku 2018:

1. Škoda Octavia
2. Škoda Fabia
3. Volkswagen Passat
4. Hyundai i30
5. Ford Mondeo
6. Kia Ceed
7. Škoda Roomster
8. Ford Focus
9. Volkswagen Touran
10. Hyundai ix35

 

Tisková zpráva