Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 14. 9. 2017
Video z bitvy

Útok na ISIS! Rusové odpálili z ponorek 7 řízených střel. VIDEO

Zdroj: oficiální zdroj

Ruské ministerstvo obrany zveřejnilo ve čtvrtek záběry z raketového útoku na pozice islamistů. Celkem sedm střel s plochou dráhou letu vypálily dvě ponorky hlídkující ve Středozemním moři. Ministerstvo obrany tvrdí, že všechny zasáhly svůj cíl.

K útoku využili rusové dvě nové diesel-elektrické ponorky Velikij Novgorod a Kolpino, které se plaví ve Středozemním moři. Ty odpálily dohromady sedm střel s plochou drahou letu 3M-54 Kalibr, které jsou podle různých specifikací určeny k útokům na námořní nebo pozemní cíle.

 

Podle verze mají střely dolet od 220 do 2 500 km a pohybují se až 2,9x rychleji než zvuk a nesou přibližně půl tuny výbušnin. Cíle byly od ponorek vzdáleny 500 až 670 kilometrů.

 

Střely podle ministerstva obrany zasáhly "řídící centra, komunikační ústředny, zbraně a skladiště munice v oblastech kontrolovaných Islámským státem na jihovýchodě od města Dajr az-Zaur," uvedl web RT.com.

 


Město Dajr az-Zaur bylo tři roky v obležení Islámského státu, vojskům syrském prezidenta Bašára Asada se obležení podařilo prolomit minulý týden.
 

vbo TN.cz