Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 31.8. 2017 20:32
luxus za miliony

V Praze staví nejdražší byt Česka! Jeho cena je obrovská

Zdroj: TV Nova

Pokud byste si chtěli pořídit nejdražší byt v Česku, museli byste sáhnout opravdu hluboko do kapsy. V připravovaném projektu jedna realitní společnost nabízí byt v centru Prahy, u kterého za jeden metr čtvereční zaplatíte přes 400 tisíc korun.

Dům zatím rozhodně nevypadá na to, že by v něm měly být nejdražší byty republiky. Budova má totiž projít kompletní rekonstrukcí. Teprve pak se z ní stane dům pro multimilionáře.

 

Za nejluxusnější byt, který bude v podkroví, zaplatíte 421 tisíc korun za metr čtvereční. Za byty ve spodních patrech to bude o poznání trochu méně a to 270 tisíc za metr čtvereční.

 

Na oplátku získáte prostorný byt o rozloze 90 metrů čtverečních s velkou terasou a výhledem na kostel svatého Ducha a Španělskou synagogu. Celkem by tak byt měl vyjít zhruba na 80 milionů korun. Tato nabídka přeskočila dřívější nejdražší byt, kde metr čtvereční stál o více než 100 tisíc méně.

 

Předchozí maximum, které jsme evidovali, bylo 310 tisíc korun."421 tisíc, za které momentálně pořídíte metr čtvereční v tomto domě, je proti jiným městům v republice opravdu silné kafe.

 

 

Například byt 1+KK v Hlučíně nedaleko Ostravy stojí stejně jako metr čtvereční nejdražšího bytu v Praze. Ale i v Ostravě si za lokalitu musíte připlatit, i když rozhodně ne tolik jako v Praze. "Vše záleží na lokalitách - jinačí cena je v centru, kde se podobný typ může pohybovat kolem 700 tisíc," řekl TV Nova makléř.

 

A za cenu jednoho metru nejdražšího bytu v Česku pořídíte i velký dům. Třeba v Měřovicích nad Hanou na Přerovsku takovýto baráček pořídíte za 400 tisíc. Několik set tisíc ale ještě musíte investovat do přestavby.

Michal Čoudek/ham TN.cz