Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 31.8. 2017 20:32
luxus za miliony

V Praze staví nejdražší byt Česka! Jeho cena je obrovská

Zdroj: TV Nova

Pokud byste si chtěli pořídit nejdražší byt v Česku, museli byste sáhnout opravdu hluboko do kapsy. V připravovaném projektu jedna realitní společnost nabízí byt v centru Prahy, u kterého za jeden metr čtvereční zaplatíte přes 400 tisíc korun.

Dům zatím rozhodně nevypadá na to, že by v něm měly být nejdražší byty republiky. Budova má totiž projít kompletní rekonstrukcí. Teprve pak se z ní stane dům pro multimilionáře.

 

Za nejluxusnější byt, který bude v podkroví, zaplatíte 421 tisíc korun za metr čtvereční. Za byty ve spodních patrech to bude o poznání trochu méně a to 270 tisíc za metr čtvereční.

 

Na oplátku získáte prostorný byt o rozloze 90 metrů čtverečních s velkou terasou a výhledem na kostel svatého Ducha a Španělskou synagogu. Celkem by tak byt měl vyjít zhruba na 80 milionů korun. Tato nabídka přeskočila dřívější nejdražší byt, kde metr čtvereční stál o více než 100 tisíc méně.

 

Předchozí maximum, které jsme evidovali, bylo 310 tisíc korun."421 tisíc, za které momentálně pořídíte metr čtvereční v tomto domě, je proti jiným městům v republice opravdu silné kafe.

 

 

Například byt 1+KK v Hlučíně nedaleko Ostravy stojí stejně jako metr čtvereční nejdražšího bytu v Praze. Ale i v Ostravě si za lokalitu musíte připlatit, i když rozhodně ne tolik jako v Praze. "Vše záleží na lokalitách - jinačí cena je v centru, kde se podobný typ může pohybovat kolem 700 tisíc," řekl TV Nova makléř.

 

A za cenu jednoho metru nejdražšího bytu v Česku pořídíte i velký dům. Třeba v Měřovicích nad Hanou na Přerovsku takovýto baráček pořídíte za 400 tisíc. Několik set tisíc ale ještě musíte investovat do přestavby.

Michal Čoudek/ham TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

31.8. | 22:33 lorda5
10
fuuuj tajbl :- (( ... kdyby raději stavěli byty pro normální lidi.. Nevěřím, ...
1.9. | 11:17 novus
-2
ALe, ale...Jak vis ze Gates neni podvodnik?? Vzdyt i on zije v ...
2.9. | 10:11 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
Jeste neco..Verim ti, ze nejsi rasista.Ale nikoho neopravnuje tu urazet komplet populaci lidi proste zijicich jinac a po staleti utlacovanych, ponizovanych a urazenych.Obvykle jsou to mensiny ktere proti vestsine sanci nemajj.Obzvlast te vetsine, co se citi byt necim vic nez ve skutecnosti je
2.9. | 09:40 novus
-1
Náhlasit nevhodný komentář
VZdy je potreba -1-2 generaci nez lidi pochopi ze to, co dalali jejich deci a babky melo smysl..Ja uz se asi nedoziju, ale zezhora to budu kontrolovat..Preji ti krasny vikend, aspon takovy jako je tady!!
2.9. | 09:38 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
Bohuzel,,tak jako z Idealu" ListopadoveRevoluce" v 89 tak z Unorove revoluce se postupne stala parodie kdyz se casem dostali kmoci korytari a bezcharakterni mizerove..Kazda revoluce konci tim, kdyz se ke korytum dostanou nova, neschopna , bezohledna prasata..
2.9. | 09:34 novus
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Ktomu pridej zradu spojencu v Mnichove..jA JSEM ROK 48 A PAMATUJI JAK SME CHODILI PABERKOVAT BRAMBORY A SBIRAT KLASKY::JESTE V 53..Pak se vse zmenilo, a pomerne rychle..sidlistre pro lidi bez domova, fabriky zamestnavajici vsechny vcetne cikanu kteri museli pracovat..TO asi pamatujes i ty sam..
2.9. | 09:29 novus
-1
Náhlasit nevhodný komentář
ZAco, vidis ze muzeme pokecat civilizovane..To me tesi..Ve vetsine stabou souhlasi,ale to, ze Kapitalismus lidi po valce odmitli ma vic pricin.Prvorepublikova bida a SSSR ktere se snazilo neco zmenit a ze zapostale zeme po CArovi udelalo velmoc ktera porazila Hitlera.
1.9. | 20:54 zacotomame
0
Náhlasit nevhodný komentář
A ještě něco. Nejsem ani rasista. Moje výroky na adresu cigánů, uprchlíků nepramení z jejich rasové příslušnosti, ale z toho jak se chovají. A nenech se mýlit, že je neznám, protože jich tady moc nemáme. Hodně cestuju, hodně si všímám a hodně jsem toho viděl. Mám k tomu důvod.
1.9. | 20:51 zacotomame
0
Náhlasit nevhodný komentář
Zařídil jsem se podle toho. Politiku pouze sleduji a jediná moje aktivita v tomto směru probíhá u voleb, hlavně komunálních. Tam ty lidi znám a vím co od koho čekat. Ostatní je sázka do loterie. Zbytek? Poctivá práce. Nyní mám už následníky a užívám si plnými doušky. I zde to jde.
1.9. | 20:46 zacotomame
0
Náhlasit nevhodný komentář
Oni nás 40 formovali. Celé generace lidí se učily, jak je kapitalizmus špatný. Jak měla být tahle země morálně připravena na takovou změnu? O podělané legislativě, která hrála (nejspíš záměrně) do karet podvodníkům nemluvě. Máme špatné politiky, neschopné vést zemi, jednat na úrovni unie.
1.9. | 20:42 zacotomame
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Čelíš však obrovskému tlaku bezohledných gaunerů, bohužel ze všech sfér. Justice, politika, policie... Někoho dostanou, obvykle se vykroutí, druhý nastoupí na jeho místo a za čas se ukáže, že je ještě horší. Co s tím chceš dělat? Tvrdíš, že to svádíme na komouše. Ale ono je na tom kus pravdy.
1.9. | 20:37 zacotomame
0
Náhlasit nevhodný komentář
českou ekonomiku. To jsou věci, které mi vadí. Nejhorší ale je, že to lze ovlivnit pouze u voleb, ale začínám mít dojem, že na české politické scéně není slušných a nezkorumpovatelných lidí. A s tím u voleb neuděláš naprosto nic. Nepopírám, že je velmi těžké být slušný živnostník, ale jde to.
Obchodní sdělení

Bohemia Apple