Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 25.2. 2017 14:01
protest proti vládě

Demonstrace v centru Prahy: Lidé se bouří proti zavedení EET

Demonstrace proti EET - 3
Zdroj: facebook

Zhruba tisícovka lidí se dnes po poledni sešla na Václavském náměstí. Demonstrovali proti zavedení elektronické evidence tržeb (EET). Mezi řečníky vystoupil i Václava Klause mladší, který se společně s ostatními vyslovil proti současné vládě. Demonstranti vyjádřili nedůvěru vládě a uctili i oběti komunismu.

Demonstrace měla jasný cíl - vymezit se proti EET. Kromě toho ale její podtitul, který zvolili organizátoři, zněl "proti budování socialismu". V pozvánce uváděli: "V sobotu se vyslovíme proti bolševikům všech stran, proti těm, kteří touží a potřebují vrátit do České republiky socialismus. Sejdeme se, abychom demonstrovali svoji jednotu, abychom se postavili za svobodu podnikání i za ostatní občanské svobody."

 

 

Odpůrci EET upozorňují, že od 1. března startuje druhá vlna evidence. Tvrdí, že zasáhne především krámky na vesnicích a malých městech, které budou zanikat a lidem na vesnicích se zhorší kvalita života. "Spojme se a ukažme vrchnosti a papalášům, že si s námi nemohou dělat, co chtějí," píše se na pozvánce na demonstraci.

 

14

GALERIE: Demonstrace proti EET

Zdroj: facebook

Demonstrace proti EET - 1

Hodnocení:

 

Shromáždění začalo symbolicky minutou ticha za oběti komunistického režimu. Pořadatelem akce byla Asociace podnikatelů a manažerů, iniciativa Radostné Česko bez EET a Okresní hospodářská komora v Jablonci nad Nisou.

 

 

Kromě Václava Klause mladšího před lidmi promluvil například řezník z Klatov Pavel Havlíček, za sedláky a drobné zemědělce Josef Stehlík, předseda Asociace soukromého zemědělství, herečka Bára Štěpánová i zástupce vietnamských podnikatelů Toan Le Ngoc.

tn.cz / gar