Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 3.6. 2017 21:33
Extrémní počasí

Varování meteorologů: Česko zasáhnou silné bouřky

Zdroj: TV Nova

Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu vydali v sobotu dopoledne výstrahu před silnými bouřkami. Ty mají v průběhu neděle zasáhnout Moravu a Slezsko. Bouřky budou doprovázet přívalové srážky, silný nárazový vítr a kroupy.

Bouřky by podle výstrahy, kterou v sobotu ráno zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) měly zasáhnout Česko v neděli kolem poledne. Výstraha platí do nedělních 22 hodin. Výstraha platí pro celý Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský kraj.

Reklama

 

Částečně výstraha platí také pro Pardubický kraj, konkrétně pro okresy Svitavy a Ústí nad Orlicí, a pro část Kraje Vysočina, přesněji pro okresy Třebíč a Ždár nad Sázavou.

 

Podle meteorologů by měly být bouřky doprovázeny srážkami s úhrny kolem 35 mm, nárazovým větrem okolo 20 m/s (70 km/h) nebo kroupami.

 

 

"Na východ Moravy a Slezska bouřky dorazí až v pozdějších odpoledních hodinách. Večer bude od západu srážková činnost slábnout," píší meteorologové. Radí upevnit předměty, které by mohl odnést vítr a dávat si pozor na padající větve a na blesky.
 

Podívejte se, kam vyrazit na koupání

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VIDEO: Obáváte se bouřky? Tak si dejte pozor, aby se vám nestalo to, co tomuhle studentovi!

 

vbo TN.cz
Reklama