Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 22.10. 2014 06:38
pozor výstraha!

Řítí se na nás sněžení a vichřice Gonzalo, v Británii zabila tři lidi!

Zdroj: Enex

Meteorologové vydali varování před silným vichrem, který je pozůstatkem ničivého hurikánu Gonzalo, zároveň se prudce ochladí a přijde sníh.

Psí počasí, které už brzy dorazí i k nám, už má několik obětí. Přímo v centru Londýna zemřela žena, na kterou po silném poryvu větru spadl blízký strom.


Třiašedesátiletý Angličan zemřel poté, co v prudkém dešti a větru dnes brzy ráno narazil do mostu. Snad nejzbytečnější obětí je ovšem muž, který i navzdory bouři prostě musel opravovat svoji dodávku.


Kupodivu hever pod nápory větru nevydržel a podsmekl se právě v okamžiku, kdy se muž snažil dát auto do pořádku.
 

Studená fronta bude postupovat přes Německo k východu a v noci z úterý na středu bude přecházet přes naše území. "Při přechodu fronty a za frontou očekáváme západní vítr 8 až 12 m/s (28 až 45 km/h), s nárazy 20 až 25 m/s (72 až 90 km/h), ojediněle až 30 m/s (108 km/h)," uvedl ČHMÚ.

 

Meterologové vydali před exhurikánem Gonzalo výstrahu s nejvyšším stupněm nebezpečí a doporučují:

 

Zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty (květináče, zahradní nábytek, plechy, apod.), zabezpečit skleníky, stavební jeřáby apod.

 

Při řízení auta jet maximálně opatrně. Větrné poryvy mohou auto učinit neovladatelné. Sledovat dopravní zpravodajství.
Na horách omezit túry a nevydávat se zejména do hřebenových partií. Dodržovat pokyny Horské služby

 

Výstraha před velmi silným větrem platí od dnešního večera do středečního poledne. do toho se ve středu ochladí, teploty spadnou až o 10 stupňů a na horách bude dokonce sněžit.

 

 

 

Hurikán Gonzalo se před třemi dny přehnal přes Bermudy:

 

Středa 22. října
Ve středu se ochladí. Bude zataženo až oblačno, občasný déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky. Na horách na severu nad 800 m srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty 8 až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 11 °C, uvádí předpověď.

 

Čtvrtek 23. října
Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, na většině území déšť nebo přeháňky, na severovýchodě nad 600 m srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 11 °C.

 

Pátek 24. října
Bude polojasno až skoro jasno, během dne od západu přibývání oblačnosti a později místy slabý déšť. Nejnižší noční teploty 4 až -1°C. Nejvyšší denní teploty 9 až 14 °C.

 

Víkend
Předpověď ČHMÚ hlásí na víkend zataženo až oblačno, ojediněle slabý déšť nebo mrholení, místy mlhy. Nejnižší noční teploty 6 až 1 °C, v závěru období kolem 7 °C. Nejvyšší denní teploty 6 až 11 °C.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Proč je pro ženy důležité mít bříško a záda v teple?
Buď trendy i v dešti aneb 5 módních trendů i do špatného počasí

hel TN.cz