Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 7.1. 2016 20:01
Vaše téma

Dienstbier: ČR musí respektovat práva uprchlíků na azyl

Zdroj: TV Nova

Hostem Michaely Šmídové v pořadu Vaše téma byl tentokrát ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiří Dienstbier. Nezměnil po útocích v Německu a Francii názor na přijímání uprchlíků? A jaký je jejich vztah s prezidentem Zemanem?

Jiří Dienstbier na sebe poslední dobou upozorňuje hlavně v souvislosti s uprchlickou krizí. A jeho názor na přijímání utečenců se nezměnil ani ve světle nedávných útoků v Německu. "Takové jednání samozřejmě nemůže být tolerováno nikde, ale zároveň není jasné, že šlo o teď příchozí uprchlíky," upozorňuje Dienstbier.

 

Stále si tedy myslí, že Česko může přijmout velké množství lidí. "Myslím, že naše republika má tu schopnost, nikdy jsem ale neřekl, že máme přijmout určité množství uprchlíků. Už v minulosti jsme to ale dokázali, třeba ze zemí bývalé Jugoslávie," uvedl ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu.

 

Kvůli stejnému tématu také kritizuje prezidenta Miloše Zemana. "Prezident Zeman cíleně zneužívá situace a chce si získat oblibu veřejnosti před další kandidaturou," myslí si Dienstbier. "Upozorňuji, že není třeba vyvolávat hysterii a hroutit se ze současné situace," dodal.

 

 

Je podle něj samozřejmě nutné stanovit pravidla, zároveň se ale musí brát ohled na práva migrantů. "Máme určité právní a morální závazky. Když přijde někdo, kdo splňuje podmínky žádosti o azyl, musíme mu ho přiznat," apeluje ministr pro lidská práva.

 

Pokles popularity, který zaznamenal v různých žebříčcích, mu prý nevadí. "Zcela zjevně to souvisí s mými názory na uprchlíky, ale rozhodně se na to nebudu ohlížet a měnit své názory," ujišťuje člen sociální demokracie a bývalý kandidát na prezidenta.

 

Diskuzi o případné další kandidatuře ale odmítl. "Bavit se o tom je předčasné," uvedl Dienstbier a ani přes nátlak moderátorky se nechtěl k tématu vyjádřit. "Teď bych se nerozhodoval, protože teď volby nejsou," vysvětlil prostě.

 

 

Jen dodal, že Miloš Zeman podle něj není sociální demokrat a ČSSD by ho proto neměla podporovat. "Potvrdil to i přihlášením k pravicovým extremistům 17. listopadu na Albertově," prohlásil Dientsbier. "S prezidentem Zemanem se potkáváme jen v rámci výkonu svých funkcí," sdělil ještě na Zemanovu adresu.

 

Se svým dosavadním působením je prý spokojen. "Jsem pyšný na protikorupční legislativu, kterou se mi podařilo předložit. Zároveň jsem rád za posílení agentury pro sociální začleňování," vyjmenoval Jiří Dienstbier. Ve zbytku volebního období se bude snažit pokračovat v průřezových agendách a komplexním přístupu.

 

TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

7.1. | 15:21 nila
89
Tento hloupý a trapný pán nesahá panu prezidentovi ani po kotníky. V České ...
8.1. | 10:01 satanastatanas
-7
Lidicky, ted vam neco prozradim co hodne vysvetli--Jusa je nemanzelska dcera ...
14.1. | 16:28 Jiri Voves
17
Náhlasit nevhodný komentář
Dientsbier musí respektovat práva čechů na slušný život,pokud se mu to nelíbí,může okamžitě odcestovat do svého "rodného kraje" za moře.Už by měl pochopit,že češi jsou tady doma a ne nějací přivandrovalci i on je tady vlastně na návštěvě.
12.1. | 18:17 Vaclav Pikolon
17
Náhlasit nevhodný komentář
Asi jsem trochu natvrdly, ale nikdy jsem nevedel, ze uprchlici maji PRAVO na azyl. Mozna, kdyz v jejicj zemi zuri valka anebo jim hrozi perzekuce a podari se jim prejit hranice, maji pravo pozadat o azyl v PRVNI BEZPECNE ZEMI kam dorazi. Coz Cesko evidentne neni, tak jakypak pravo?
12.1. | 00:05 karl-z-bahnhofu
20
Náhlasit nevhodný komentář
Pane Dienstbiere, buďte tak laskav a jděte už s těmi kecy do (_._) . A nebo ještě lépe rovnou do USA. Tam jste alepoň občanem, když jste se tam narodil.
9.1. | 11:27 pacicka400
27
Náhlasit nevhodný komentář
ČSSD jen potvrzuje, kdo do její strany nalezl, aby jí rozložil. Dienstbier zřejmě plní plán Shapira a dalších multikulti zničit vlastenectví k národu a udělat z nás poskoky zbohatlíků, ovládajícich světový kapitál.
9.1. | 11:03 karl-z-bahnhofu
32
Náhlasit nevhodný komentář
Mít na kandidátce do sněmovny pro příští rok takové profláklé firmy jako je Sobotka, Dienstbier, Šabatová a pod., to bude vyžadovat fakt dodně kaskadérskou náturu s absencí jakéhokliv pudu sebezáchovy !
9.1. | 00:16 karl-z-bahnhofu
10
Náhlasit nevhodný komentář
http://aktualne.atlas.sk/slovensko/politika/sulik-predostrel-desive-svedectvo-utokov-koline-pravda-vychadza-najavo.html
8.1. | 23:47 karl-z-bahnhofu
24
Náhlasit nevhodný komentář
Jako preventivní výpalné muslimům navrhuji předhodit jim naěi sexy bábu Šabatovou o půlnoci na náměstí před Köln am Rhein - Hauptbahnhof. On už se jí tam už nějaký nadržený pastevec koz nebo drogový dealer ujme !
8.1. | 22:57 karl-z-bahnhofu
27
Náhlasit nevhodný komentář
A TOHLE (...) si povinně platíme z daní. Jirka Flaška zvaný též Služební Pívo.Pohrobek známého otce, jinak naprostá NULA.
8.1. | 20:37 Jiri Voves
29
Náhlasit nevhodný komentář
To není člověk,to je v..!
8.1. | 18:17 Rosta
14
Náhlasit nevhodný komentář
čtěte nové zprávy : http://www.kdiskusi.cz/clanek/odvolani-policejniho-sefa-je-to-fraska/259
Obchodní sdělení

Bohemia Apple