Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 24. 5. 2018
† 104 let podstoupil eutanazii

Vědec, který si vpíchl injekci smrti: Lidstvu nechal výstražný vzkaz!

David Goodall
Zdroj: Profimedia

Nejstarší australský vědec David Goodall, jehož poslední cestu sledovali lidé po celém světě, před smrtí zanechal lidstvu vzkaz. Dopis muže, který ve věku 104 let podstoupil eutanazii na švýcarské klinice, tlumočil Goodallův společník - lékař Philip Nitsche.

Jeden z nejdéle žijících vědců David Goodall způsobil mezi lidmi po celém světě hotové pozdvižení, když začátkem května oznámil, že se chystá podniknout dalekou cestu z Austrálie do Švýcarska jen proto, aby mohl legálně spáchat sebevraždu. Vyvolal tak bouřlivé debaty na téma eutanazie, která je ve většině zemí zakázaná.

 

Smrtící injekci si vpravil do žíly sám, při důležitém zákroku ještě vtipkoval. Nyní se však ukazuje, že jeho rozhodnutí, které má vést mimo jiné k debatám o zavedení eutanazie i v jiných zemí, není jediným odkazem, který po sobě věděc zanechal.

 

Napsal ještě dopis, který zveřejnila organizace zastřešující jeho kampaň za asistovanou sebevraždu. "Je nás tu až příliš mnoho. Sníme toho příliš mnoho, měníme moc rychle množství ekosystémů," citoval jeho poslední slova před smrtí britský Daily Mail.

 

 

Svou smrt Goodall vnímal mimo jiné jako "úlevu" pro Zemi, která je zatěžována rychle rostoucí populací. "Už to nedokážeme zvrátit, musíme se jedině přizpůsobit změnám a škodám, které jsme způsobili," napsal o tom, jak přelidnění ničí planetu. "Měli bychom se snažit zabránit tomu, aby se změny vymkly kontrole," upozornil s ohledem na klimatické změny.

 

Goodall zemřel obklopen rodinou, jak si přál. "Hluboce lituji, že jsem dosáhl takového věku. Nejsem šťastný. Chci umřít. Není to nijak zvlášť smutné," vysvětlil novinářům začátkem dubna během svých posledních narozenin s tím, že už se jen trápí. Tou dobou ztrácel zrak i sluch.

 

Více o cestě vědce do Švýcarska v reportáži:

 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Další proroctví Baby Vangy pro rok 2018: Vše nasvědčuje tomu, že se to opravdu stane!

ŠÍLENÉ PROROCTVÍ Nostradama na rok 2018: V Evropě dojde k hrozivé katastrofě! Tohle se blíží

lud TN.cz
Reklama