Čtyřicet let nejela. Třiadvacet let na ní makala parta nadšenců. Podívejte se na sedmdesát osm tun oceli mizející v mraku páry.
Pětadvacet let a tisíc hodin práce. Řeč je o nadšencích z Veselí nad Moravou, kteří si usmysleli, že dají dohromady lokomotivu, která nebyla v provozu téměř půl století.
Aleš Vašíček byl s kamerou u toho, když lokomotivu, která patří do sbírek národního technického muzea, roztápěli a posléze vyrazili na lidově řečeno technickou prohlídku.
Další reportáže z Víkendu najdete ZDE.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz