Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení

Poradna čtenářům

Aktualizováno 9.11. 2017 08:22
galerie prezident na olomoucku

Z okna hrála Zemanovi Modlitba pro Martu, dveře vykopli policisté

Zdroj: TV Nova

Prezident Miloš Zeman vyrazil na návštěvu Olomouckého kraje, setkal se s představiteli kraje, zavítal do společnosti Olma a.s. a setkal se s jejími zaměstnanci. Nakonec zavítal do Lipníku nad Bečvou, kde se nesetkal jen se svými podporovateli, čelil také svým odpůrcům. Prezident je musel i sám umravňovat.

Prezidentská návštěva Olomouckého kraje začala na úřadu kraje, kde se prezident společně s manželkou setkal s hejtmanem a jeho chotí a s představiteli kraje. Nechybělo setkání s odbory a příspěvkovými organizacemi, podpis do pamětní knihy a předání darů.

 

Odpoledne se pak vydal do společnosti Olma a.s., kde se setkal s vedením a podiskutoval se zaměstnanci společnosti.

 

Středeční program zakončovala návštěva Lipníku nad Bečvou, ta už ale neproběhla úplně hladce. Po setkání se zastupiteli následovala diskuze s obyvateli na náměstí. Už úvodní slovo hejtmana a nástup prezidenta na pódium narušovala hlasitá hudba, z okna v protějším domě hrála Modlitba pro Martu. Dole pod okny několik odpůrců prezidenta s červenými kartami zpívalo.

 

Ještě před skončením písně ale policie vnikla do domu a aparaturu vypla, několik lidí se muselo legitimovat a zvukaře následně policisté zadrželi.

 

 

Nad davem lidí zavlály prapory s nápisy "Sbohem" a "The End" (překl.: Konec), první Zemanova slova provázely hlasité výkřiky "Ostuda národa", "hanba" a neustálý pískot.

 

Když se přešlo k dotazům, chopil se mikrofonu Tomáš Hradílek, který drží na protest proti kandidatuře Miloše Zemana hladovku. Je to bývalý český a československý disident, signatář Charty 77, po revoluci působil v politice, ve vládě zastával pozici ministra vnitra. Ten po představení sklidil potlesk.

 

110

GALERIE: Miloš Zeman na návštěvě Olomouckého kraje

Zdroj: ČTK

Miloš Zeman na návštevě Olomouckého kraje - 9

Hodnocení:

 

Ještě před položením otázky Miloš Zeman vyzval publikum: "Prosil bych opravdu všechny, kdo tady jsou, bez ohledu na to, jestli mi fandí, nebo naopak mě nemají rádi, aby zachovali elementární slušnost. Tamhle vzadu někdo neustále huláká, asi proti mě, ale bylo by to stejně protivné, jako kdyby hulákal proti panu Hradílkovi. Jsme lidé a měli bychom si naslouchat."

 

 

Pan Hradílek se následně zeptal, jak bude Miloš Zeman reagovat na jeho otevřený dopis, ve kterém ho vyzval k tomu, aby upustil od kandidatury. Zeman kontroval tím, že kandidovat bude, protože pan Hradílek není víc, než je 113 000 občanů, kteří si jeho kandidaturu přejí.

 

Davem se dále občas šířil potlesk, jindy to byl zase pískot. Objevilo se pár kladných dotazů, několik záporných, diskuze už ale pokračovala bez dalších střetů. Zemanovi odpůrci si přinesli i červené karty.

 

Návštěva Olomouckého kraje zdaleka nekončí, prezidenta ještě čekají další dva dny.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

POMLUVY A LŽI: Miloš Zeman rozpoutal válku mezi osobnostmi! Co na to Zdeněk Troška?

 

klma TN.cz
Reklama