Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.10. 2017 11:21
nechtěli platit

Zeman zrušil návštěvu Zlínska. Slíbili mu tam zaplatit jen oběd

Miloš Zeman
Zdroj: Profimedia

Prezident Miloš Zeman zrušil plánovanou listopadovou cestu do Zlínského kraje. Hejtman Jiří Čunek totiž odmítl návštěvu hradní delegaci platit. Slíbil jen uhradit oběd nebo večeři do 30 tisíc korun. Informoval o tom web Aktuálně.cz.

Anketa

Kdo má platit cesty prezidenta za občany v krajích?

Hlasovalo 7218 lidí.
Zeman podniká pravidelné návštěvy krajů už od chvíle, kdy nastoupil do funkce. Letos v září zahájil páté kolo cest. Až doposud mu náklady na návštěvu z větší části hradily ze svého rozpočtu kraje. První, kdo se nepsanému pravidlu vzepřel, byl právě Čunek. Byl ochoten zaplatit jen oběd nebo večeři do 30 tisíc korun.

 

"Takovou částku nedáváme každému, je to významné. Považoval jsem to za velký benefit, ale zkrátka mi oznámili, že do našeho kraje tedy nepojedou," popsal Čunek pro Aktuálně.cz.

 

 

Zeman místo toho zamíří do Olomouckého kraje. Podle prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka nešlo o peníze, ale jen o trapné a mediálně vděčné kopání do kotníku. "V Olomouckém kraji bude fajn," řekl.

 

Návštěva prezidenta vyjde kraje na statisíce korun. Hejtmanům vadí hlavně sponzorování Zemanových cest i v době kampaně. Po zvolení nového prezidenta by tak chtěli dohodnout nová pravidla sponzorování prezidentských cest.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Cukrovka prezidenta Zemana. Vážná nemoc, která může skončit amputací!
Oblíbené jídlo Miloše Zemana? Brambory! Netradiční recepty

mom TN.cz