Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 29.1. 2016 19:40
Smutná zpráva

Zemřel legendární hudebník! Na pohřeb se mu skládali v baru

Bohumil Cicko
Zdroj: facebook.com

Po několika světových legendách odešel před týdnem do hudebního nebe také český textař a muzikant Bohumil Cicko. Spolupracoval s rockovou skupinou Dunaj i slavnými Plastic People of the Universe. Na pohřeb se mu ale museli skládat v baru! Jeho rodina totiž neměla na obřad peníze.

Před týdnem v pátek zemřel na plicní embolii kdysi populární český hudebník Bohumil Cicko. Pocházel z Rýmařova, studoval na Masarykově univerzitě v Brně.

 

V době své největší slávy spolupracoval i s undergroudovou kapelou Plastic People of the Universe. Hrál také s rockovou skupinou Dunaj, Modrá Invence a Maňána. Jeho dobrým kamarádem byl Vladimír Václavek, další alternativní rocker.

 

Před šesti lety založil skupinu 5 kilo ubrusu. Cickova tvorba byla inspirována alternativním minimalistickým rockem, jihoamerickou rumbou, jazzem i folkem. Kromě hraní na kytaru také zpíval a věnoval se osvětě, působil jako romský aktivista.

 

 

Hraní ale není zrovna nejspolehlivější příjem peněz, rodinu tak Cicko zanechal na hranici chudoby. Neměli ani na zaplacení jeho pohřbu! Obřad proto zaplatila jeho kamarádka a na částku se postupně skládají další známí.

 

Zavzpomínejte na Bohumila Cicka s jednou z jeho písní:

 

 

"Hanka Staňková z Duck baru z Kaménky byla tak úžasná, že pohřeb zaplatila ze svého a teď vybírá na svůj účet tu částku, která byla 22 000 Kč," uvedl na svém Facebooku hudebník Vladimír Václavek. "Pro vás, kteří se budete chtít a můžete přidat, spojte se s ní," prosí.
 

NEPŘEHLÉDNĚTĚ:

Anglií otřásla tragická nehoda: Zemřel zpěvák hitu vašeho dětství!

epa TN.cz