Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 25. 2. 2016
předpověď počasí

Zima nekončí, ale teprve začíná: V březnu Česko zasype sníh! MAPY

Zdroj: TV Nova

Ačkoli to v posledních dnech několikrát vypadalo, že jaro už nad zimou definitivně převzalo vládu, nejnovější předpovědní mapy hovoří jinak. A zdá se, že pořádná zima teprve začne.

Zatímco do konce února budou v Česku převládat spíše srážky dešťové, od začátku příštího měsíce můžeme čekat sněhovou nadílku. Sníh by mohl v příštích dnech napadnout v Krušných horách a na Šumavě, naopak na horách na východě území bude pršet. Vyplývá to ze srážkových map německého webu Wetteronline.de.

 

Už první březnový týden by měl ale lyžařům udělat radost. Sněžit bude na horách po celé České republice. Také v nižších polohách o sobě dá zima ještě vědět, na pořádnou koulovačku to ale nebude. Sněhové přeháňky by měly podle německých modelů převládat nad dešťovými i druhý týden v březnu.

 

 

13

GALERIE: Mapy srážek Evropa

Zdroj: wetteronline.de/ tn.cz

Mapa srážek - 8. 3.

Hodnocení:

 

Podle dlouhodobé předpovědi by měl být březen teplotně lehce nadprůměrný. Chladněji by mělo být na západě, na východě se naopak dočkají teplejšího počasí. V první polovině měsíce očekávají meteorologové výrazně více srážek, než je v tomto období běžné.

 

ČTĚTE TAKÉ:

5 tipů, jak pečovat o pokožku v zimě

Oči v mrazech trpí: 3 pomocníci vás zachrání!

Pozor v mrazech na infarkt: cévy dostávají zabrat

Zima a mráz: Víš, jak ti škodí a čím tvé tělo nejvíc trpí?

VIDEO: Muž se na náledí snažil dát popelnici před dům! Nic tak legračního jste ještě neviděli

VIDEO: Podívejte se, co fantastického udělají zmrazené mýdlové bubliny

mom TN.cz