Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.4. 2018 11:17
zneužití informací

Zkontrolujte si účet na facebooku, jestli nezneužili vaše data! NÁVOD

Facebook
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

Už několik týdnů čelí facebook obrovskému skandálu kvůli zneužití dat svých uživatelů. Teď sociální síť vyzývá, abyste si zkontrolovali, jestli mohla aplikace This Is Your Digital Life sdílet informace o vás s firmou Cambridge Analytica.

Na facebook se snesla vlna kritiky už před několika týdny. Konkrétně ve chvíli, kdy informátor z firmy Cambridge Analytica přišel s tvrzením, že společnost získala údaje uživatelů k tomu, aby pomohla v amerických prezidentských volbách zvítězit Donaldu Trumpovi.

 

 

 

Sociální síť v pondělí avizovalal, že na účtech 87 milionů uživatelů, kteří byli pravděpodobně zasáhnutí skandálem s únikem osobních údajů, by se měla v sekci upozornění objevit podrobnější informace o situaci. Informují o tom tvnoviny.sk.

 

 

Jestli nebyly zneužity i vaše údaje, si může ověřit jednoduše ve svém účtu v centru nápovědy. V tabulce okamžitě zjistíte, jestli byly vaše informace sdílené. Zároveň můžete kliknutím na odkaz zobrazit informace o aplikacích a údajích, které s nimi sdílíte. Svůj účet si můžete zkontrolovat ZDE.

 

Video: Šéf a zakladatel Facebooku vypovídal v americkém kongresu

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VÁŠ PŘÍBĚH: Jak mi Facebook změnil život
DĚSIVÉ! Těchto 80 osobních údajů o vás FACEBOOK ví!

Jak zjistit, kdo vás "stalkuje" na Facebooku? Je to úplně snadné!

Steve Jobs před smrtí varoval Marka Zuckerberga kvůli Facebooku. Došlo na jeho slova!

mom TN.cz
Obchodní sdělení

Poradna čtenářům

Reklama