Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.5. 2017 21:26
exkluzivně zpověď vězně

Kajínek exkluzivně: "Nebudu mít problém zvyknout si na svobodu!"

Zdroj: TV Nova

TV Nova získala zpověď Jiřího Kajínka poté, co se dozvěděl o tom, že se mu prezident Miloš Zeman chystá udělit milost. V dopisu se svěřil, že se života na svobodě nebojí a nebude mít problém respektovat sedmiletou podmínku.

Pokud hlava státu podepíše Jiřímu Kajínkovi milost hned po svém návratu z Číny, zbývají nejznámějšímu českému vězni možná už jen hodiny za mřížemi. Televizi Nova a Jabloneckému Deníku se v dopise svěřil, že se po 23 letech vykročení do "nového světa" nebojí.

 

"Jsem technický typ. Snadno se učím nové věci. Nebudu mít problém zvyknout si na svobodm" sdělil Kajínek prostřednictvím dopisu. Jeho první kroky prý určitě povedou domů.

 

 

První dny na svobodě může Jiří Kajínek strávit v lesní chatě, kde celoročně žije jeho sestra. Může ale využít i bytovku v Prachovicích, kterou má k dispozici také jeho sestra. Otázka je, jestli Kajínek její pomoc přijme. Jít totiž může i k přítelkyni. Její zpověď a reakce poté, co se dozvěděla, že Kajínek půjde domů, si můžete poslechnout zde.

 

Sestra Jiřího Kajínka stále nemůže uvěřit tomu, že její bratr může být už brzy na svobodě. "Momentálně mám strašné nervy, protože to není hotové. Kdyby to bylo hotové, tak bude venku," řekla. O obnovu svého procesu bude Jiří Kajínek prý usilovat i poté, co se dostane na svobodu.

Karla Mráčková/ lud TN.cz