Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 23.9. 2014 08:38
Grázl za volantem

Vybržďovač s protekční značkou ohrozil autobus plný lidí! VIDEO

Padesát lidí v linkovém autobusu dnes dělilo od neštěstí pouze pár vteřin. Mladík v silném autě s protekční espézetkou totiž autobus několikrát ohrozil vybržďováním.

Stalo se to na rychlostní silnici u Mladé Boleslavi. Mladík zkušeného řidiče autobusu vybrzdil hned dvakrát za sebou. Naštěstí se nikomu nic nestalo. Incident zachytila kamera autobusu, záběry už prohlíží i policisté.


Sobota, linka Jablonec - Praha, půl desáté dopoledne. Nervózní řidič v černém bavoráku psychicky neunese, že autobus před ním začíná ve stokilometrové rychlosti předjíždět stříbrný mercedes, který jede o poznání pomaleji. Vzápětí mu dává za vyučenou tou nejnebezpečnější možnou formou.


Šofér autobusu s padesáti pasažéry za zády zachovává chladnou hlavu. Místo šlápnutí na brzdu strhává řízení doleva. "Prudce zabrzdit v tomhle autobuse znamená katapultovat lidi ze sedaček někam dopředu. A došlo by určitě k nějakým zraněním," je si jistý šofér autobusu Jan Stejskal.


Kromě lidí v autobusu mladík v bavoráku ohrozil i sám sebe a také další auta. A teď může mít navíc oplétačky se zákonem.

pez, Ivan Berka TN.cz