Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 27. 7. 2012
Neobvyklé vězení

Žena strávila celou noc zaklíněná v kořenech stromů

Zdroj: TV Nova

Večerní procházka se změnila v drama a boj o život. Noc hrůzy má za sebou žena, která byla 11 hodin uvězněná v kořenech stromů.

Zní to jako příběh z divočiny, ale není tomu tak. Stal se u nás. Žena (57) strávila celou noc v lese, uvízla totiž v kořenech stromů, odkud se nemohla sama dostat. Navíc upadla do takového šoku, že ani nemohla křičet o pomoc. Kamarádi nakonec ženu zachránili.
 

"Tady mi noha sjela a zapříčinila se tam do toho,“ líčí Zdena Novotná, která tak nedobrovolně strávila noc v lese. Drama se odehrálo v Řídelově na Jihlavsku, kde žena byla na dovolené s kamarády. Večer se rozhodla, že se půjde projít. Jenomže z procházky se stal boj o holý život. Celé tělo měla zaklíněné pod kořeny stromů a dostat se ven bylo nad její síly.
 

Stalo se to přitom jen 50 metrů od chatky, od kamarádů a přesto strašně daleko na to, aby se dovolala pomoci. Zdena se lekla tak moc, že nebyla schopná vydat ze sebe hlásku. "Mám posttraumatickou poruchu po autonehodě, prostě když se leknu, tak přestanu mluvit,“ říká Zdena Svobodová.
 

[IMAGEBOX_949801]Boj o život v rozbouřeném potoce! Otec zachránil topícího se syna

[IMAGEBOX_949801]

 

Kamarádi ji sice hledali, ale marně. Volali na ni, ona je slyšela, ale nebyla schopná se ozvat. Snažila se bouchat do kořenů stromu, to ale přátelé neslyšeli. "Strach jsme měli, protože jsme nevěděli, co se děje, byla noc, tma,“ říká kamarád Marek.
 

K ránu to už začíná být vážné. Uvězněná žena je promrzlá a naprosto vysílená. "Zahřívala mě jen teplá moč,“ dodává k tomu žena. K ránu přichází vysvobození. Kamarádi ji nakonec našli. Žena se po 11 hodinách dostala z kořenového vězení. Až na několik šrámů je paní Zdena v pořádku. Na dovolenou ale jen tak nezapomene a do lesa prý už sama nikdy nepůjde.
 

s přispěním Davida Pika tn.cz / juz