Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 24.9. 2014 10:03
Smutný osud

Nemocné Terezce ukradli životně důležitý kočár. Pomůžete jí?

Zdroj: TV Nova

Jedna rána za druhou, tak by se dal popsat život šestileté Terezky z Hradešic na Klatovsku. Je těžce nemocná, má za sebou řadu operací a choroba jí brání v normálním životě. Jen párkrát mohla ven na čerstvý vzduch ve speciálním kočárku. Ten ale někdo ukradl.

Terezce je teprve 6 let a má za sebou 13 operací srdce. Nezná, jaké to je si jít hrát s míčem na zahradu nebo na hříště s ostatními dětmi. Když se zadýchá, je jí špatně a kolabuje.

 

"Terezka má hypoplastické levé srdce, laicky řečeno, chybí jí celá levá polovina srdíčka, a teď se nám navíc ještě přidala plicní hypertenze, to znamená, že Terezka se zadýchává při sebemenším pohybu," uvedla Terezčina maminka Soňa Kodýdková.

 

Na procházky mohla Terezka jen ve speciálním kočárku, který jí byl upraven přesně na míru. Kodýdkovi ho v lednu pořídili za peníze z celorepublikové sbírky. Teď ho někdo ukradl.

 

 

"My jsme ho nechávali v chodbě, protože ještě nosit Terezku i s kočárkem nahoru, byla pro mě prostě hrozná zátěž," říká paní Kodýdková. Rodiče nevědí, jak budou s dcerkou chodit ven.

 

Zloděj zřejmě vůbec netušil, co krade. "Tenhle kočárek určitě význam pro jiného člověka nemá, protože je pro postižené děti. Takže pro někoho, kdo ho sebral, je prostě bezcenný," dodává paní Kodýdková.

 

Po zloději pátrá i policie, zatím bez úspěchu.

 

V případě nálezu kočárku volejte na číslo 774 169 720. Pokud chcete Terezce finančně pomoci, například na koupi nového kočárku v případě, že ten předozí se nenajde, váš dar můžete posílat na číslo účtu: 7553752001, kód banky: 5500 - Raiffeisen Bank, do poznámky uveďte TEREZKA aby bylo možné identifikovat vaší platbu. Jde o transparentní účet občanského sdružení Srdíčkáři.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Tragédie na nástupišti: Kočárek i s dítětem spadl do kolejiště

Hvězdy Novy potěšily nemocné děti: Přivezly jim dárky

Ewa Farna je úžasná bytost: Navštívila nemocné děti

ana / S. Vachová TN.cz