Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 23.9. 2014 10:07
Mela v MHD

Senátorka ČSSD jela načerno, pokutu ale platit nechtěla!

Zdroj: TV Nova

Senátorka za ČSSD Milada Emmerová jela načerno tramvají. Jízdenka stojí v Plzni 18 korun. Zaplatit 500 korun pokuty však odmítla.

Podle Plzeňského dopravního podniku spáchala přestupek. Emmerová tvrdí, že jízdenku neoznačila, protože pomáhala nemocné kamarádce. Při kontrole však revizorovi řekla, že jízdenku zkrátka nemohla najít.


Emmerová přitom měsíčně pobírá přes 90 tisíc korun, včetně desetitisícových náhrad na cestování, reprezentaci, telefony a kancelář s asistenty. 500 korun pokuty za jízdu načerno ale v plzeňské tramvaji senátorka zaplatit odmítla.


"Nastoupila jsem tam se svojí přítelkyní, která nedávno prodělala těžkou embólii, chtěla jsem, aby si každopádně sedla. A protože se tramvaj rozjela přískoky, tak jsem si sedla za ní," tvrdí Emmerová.


Pak si prý chtěla lístek cvaknout, ale revizor ji prý už nechtěl pustit. On sám ale kontrolu popisuje úplně jinak - když mu senátorka vysvětlovala, proč sedí a neštípla si, o nemocné kamarádce prý nepadlo ani slovo.


Místo toho se prý Emmerová vymlouvala, že nemůže jízdenklu najít a že tramvaj na poslední chvíli dobíhala. Jak navíc potvrzují očití svědci, byla senátorka velice dotčená, že po ní přivolaný policista chce občanský průkaz a ohrazovala se slovy "Víte, kdo já jsem?"


Plzeňský dopravní podnik už celou věc prověřil a došel k závěru, že Emmerová skutečně načerno jela. Senátorka tedy bude muset zaplatit 600 korun, potěšit ji může snad jen to, že Plzeňské městské dopravní podniky ji zařadili do kategorie méně vážných hříšníků - a ty neoznačují jako pasažery černé, ale šedé.

pez, Michaela Šmídová, Silvie Miklošová TN.cz
Reklama