Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 14.11. 2012 21:51
Status na facebooku

SMRT ČTYŘ DÍVEK: Hoši z rallye, jděte už do pr**le, vzkázal Horáček

Zdroj: TV Nova

Známý textař Michal Horáček se na svém facebookovém profilu ostře opřel do organizátorů i jezdců rallye. "Hoši z rallye, jděte s těmi svými zábavami už do pr**le!“ vzkázal na svém profilu.

Michal Horáček v noci na středu na svém facebookovém profilu ostře reagoval na sobotní tragédii při RallyShow Uherský Brod v Lopeníku. Při ní zahynuly čtyři mladé dívky, nejmladší z nich bylo jen sedm let.
 

"Dávám přednost veselým statusům. Ale tenhle nebude. Napsal mi tatínek jedné z obětí té sobotní rallye: Rád bych Vám poslal žádost o přijetí do přátel mojí Natálky - místo abych strojil svatbu - je vše jinak,“ začal svůj status Horáček.
 

"Co se dá říct v takové chvíli? Snad jen: Nesvedu víc, než se za ni pomodlit. Ti z Vás, kterým to není proti mysli, pomodlete se dnes za Natálku se mnou. Ale než to udělám, nedokážu se ovládnout a chce se mi říct: Hoši z rallye, jděte s těmi svými zábavami, které nezvládáte a za které nevinní platí krvavou daň, už do pr**le!“ pokračoval Horáček na svém facebookovém profilu.
 

CO ŘÍKÁ O ZÁVODECH RALLYE DAN LANDA? ČTĚTE ZDE!
 

Známý český textař a podnikatel reagoval na sobotní tragédii v Lopeníku, kde při RallyShow Uherský Brod zemřely čtyři mladé dívky. Beatu (†18), Kláru (†7), Natálii (†20) a Karolínu (†18) zabil závodní speciál, který za horizontem v mírné zatáčce vyletěl z trati. Dívky neměly šanci před neovladatelným autem utéct. Podle pořadatelů je chyba na jejich straně, údajně stály v zakázané zóně. Spekuluje se i o tom, že je na velmi nebezpečném místě nechal jeden z pořadatelů, který byl jejich kamarád.
 


 

Vinu necítí pořadatelé ani jezdci, ačkoliv pozůstalým vyjadřují upřímnou soustrast. "Místo, kde se to stalo, rozhodně nebylo diváckým místem. Měl jsem možnost hovořit s jezdcem Martinem Bujáčkem, a ten mi potvrdil, že v době jeho průjezdu tam nikdo nestál,“ uvedl Josef Pátl, mediální zástupce Federace automobilových sportů. Právě Bujáček jel po trati jen pár vteřin před tragédií, záběry z jeho vozu využívá policie při vyšetřování nehody.
 


"V úseku zhruba deseti metrů po překonání horizontu dostalo vozidlo racionálně nevysvětlitelný boční impuls, který s ohledem na rychlost vozidla a šířku tratě nebylo možné korigovat,“ vysvětlují ve svém oficiálním prohlášení jezdci z auta smrti Michael a Josef Bartoníčkovi.

tn.cz / hmr
Obchodní sdělení

Sedíte na zdravé židli?

Reklama