Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 1. 6. 2014
sólojízda

ÚŽASNÉ VIDEO: Honza dojel na kole z Brna až k moři v Chorvatsku!

Zdroj: YouTube.com

Honza Bláha, mladík z Brna, se rozhodl, že dojede na obyčejném kole až k moři. "Vyrazil jsem bez přípravy na svém obyčejném horském kole a dojel z Brna na Pulu k moři za 11 dní," napsal do redakce TN.cz. Celou cestu zaznamenal na zajímavém videu.

"Dva dny po oslavě kamarádových 30. narozenin, kdy jsem s kocovinou balil nejdůležitější věci, jsem dne 30.4. 2014 vyrazil sám na svém obyčejném horském kole s tím, že určitě musím dojet k moři nebo kam to půjde. Že když to nedám, tak kolo zahodím a třeba i dojdu co nejdál," popsal Honza Bláha začátek své cesty.

 

Trasu si naplánoval následující: Brno - Wien - Maribor - Ljubljana - Trieste - Poreč - Pula. Cílem tedy bylo Chorvatsko, místo vzdálené přibližně 800 kilometrů. "Oproti plánované trase, kdy jsem i občas bloudil (ne GPS) a města jsem si projížděl křížem krážem, jsem ujel přes 1000 kilometrů. Navštívil jsem 4 cizí státy, píchl 2 gumy, urazil 1 šlapátko, spustil 1 požární alarm a naverboval hasiče do zbroje, kteří mě následně na to opili, a měl jsem 3 rakouská klíšťata," popsal Honza úskalí své cesty.

 

 

A proč se vůbec do takové cesty pustil? "Jako necyklista jsem si splnil cíl a prožil si malé osobní dobrodružství. Tohle video není propagace sebe, ale poukázání na to, jak může být i přímo za humny krásně. A popichuji tím lidi k tomu, že aby prožili něco opravdového, nepotřebují hromady peněz ale stačí nesedět doma na zadku," vzkazuje všem český dobrodruh, který si splnil svůj cíl.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Už i cyklisté mají své airbagy. Podívejte se, jak fungují!

Úchylný muž ojel kolo na ulici. Teď po něm pátrá švédská policie!

hru TN.cz