APLIKACE TN.CZ
Fotbal

Futsalisty urazil transparent o islámu. Hysterie, tvrdí Slavia

Futsalisty urazil transparent o islámu. Hysterie, tvrdí Slavia
Zdroj: facebook Benago Praha

Fanoušci pražské Slavie rozvinuli na první futsalové lize transparent, kterým rozlítili vedení klubu Benago Praha. Tým, ve kterém hraje několik muslimů, musel strpět výzvu "Islám v ČR nechceme".

Šéf Benaga a trenér v jedné osobě Beni Simitči je logicky uražený. "Beru to nejen, jako provokaci na mě, moji celou rodinu, která tam byla přítomna, na mého bratra, který hrál, na klub Benago, ale i na další hráče, kteří tuto víru vyznávají - Brahimi, Ramirez, Amrani," sdělil na klubovém webu.


On sám se podle svých slov cítí Čechem daleko víc, než mnozí Češi. I to navzdory tomu, že je Albánec a při hraní albánské hymny mu prý naskakuje husí kůže.


PROHLÁŠENÍ BENAGA
Beni Simitči: Slavie a Kolman se budou muset omluvit!


"Každý, kdo mě za těch 23 let co žiju v Čechách zná, ví, že pocházím z Kosova, že jsem muslimem a že jsem nejen hrdý na tyto dvě věci, ale i to, že žiju v Čechách. Česko mám rád, beru ho jako můj právoplatný domov, kde se mi narodily všechny 3 děti," napsal v emotivním prohlášení.


Simitči požadoval po vedení futsalové Slavie omluvu. Té se dočkal, šéf klubu Daniel Kolman přiznal, že se stotožňuje s tím, že politika a náboženství do spartu nepatří. Další jeho slova ale už tak vstřícná nebyla.
 

REAKCE SLAVIE PRAHA:
Vyjádření klubu ke kauze transparentu proti islámu
 

"Závažnost události v našem vzájemném utkání s Benagem, považujeme za zveličenou, zbytečně vyvolanou hysterii," říká.
A neodpustil si ani další šťouchanec, ve kterém poukazuje na vulgární urážení fandů Slavie těmi ze Zruče nad Sázavou.
Vlastně tím vůbec nic nevyřešil...
 

ram, TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události