Fanoušci pražské Slavie rozvinuli na první futsalové lize transparent, kterým rozlítili vedení klubu Benago Praha. Tým, ve kterém hraje několik muslimů, musel strpět výzvu "Islám v ČR nechceme".
Šéf Benaga a trenér v jedné osobě Beni Simitči je logicky uražený. "Beru to nejen, jako provokaci na mě, moji celou rodinu, která tam byla přítomna, na mého bratra, který hrál, na klub Benago, ale i na další hráče, kteří tuto víru vyznávají - Brahimi, Ramirez, Amrani," sdělil na klubovém webu.
On sám se podle svých slov cítí Čechem daleko víc, než mnozí Češi. I to navzdory tomu, že je Albánec a při hraní albánské hymny mu prý naskakuje husí kůže.
PROHLÁŠENÍ BENAGA
Beni Simitči: Slavie a Kolman se budou muset omluvit!
"Každý, kdo mě za těch 23 let co žiju v Čechách zná, ví, že pocházím z Kosova, že jsem muslimem a že jsem nejen hrdý na tyto dvě věci, ale i to, že žiju v Čechách. Česko mám rád, beru ho jako můj právoplatný domov, kde se mi narodily všechny 3 děti," napsal v emotivním prohlášení.
Simitči požadoval po vedení futsalové Slavie omluvu. Té se dočkal, šéf klubu Daniel Kolman přiznal, že se stotožňuje s tím, že politika a náboženství do spartu nepatří. Další jeho slova ale už tak vstřícná nebyla.
REAKCE SLAVIE PRAHA:
Vyjádření klubu ke kauze transparentu proti islámu
"Závažnost události v našem vzájemném utkání s Benagem, považujeme za zveličenou, zbytečně vyvolanou hysterii," říká.
A neodpustil si ani další šťouchanec, ve kterém poukazuje na vulgární urážení fandů Slavie těmi ze Zruče nad Sázavou.
Vlastně tím vůbec nic nevyřešil...