Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do sekce Red Přejít na sekci Sport Přejít na sekci Magazín Přejít na sekci Blogy Přejít na web nova.cz
Přihlášení »  |  Registrace »
aktualizováno 18:08 1.5.2012

O startu Zbyňka Michálka na MS rozhodne manželka

Sdílet Přidat názor

Hokejový obránce Pittsburghu Zbyněk Michálek by se mohl přece jenom objevit v dresu české reprezentace na mistrovství světa. Původně měl totiž Michálek asistovat u porodu svého potomka, který se ale nakonec dostal na svět dříve, než bylo v plánu.

Zadák "Tučňáků" dával dlouho najevo, že na letošní mistrovství nepojede, neboť čeká v té době přírůstek do rodiny. Náhoda tomu ovšem chtěla, že nakonec možná přece jen poletí.
 

reklama

"Naděje, že brácha na šampionátu bude, je podle mě docela velká. Dcerka se mu měla narodit až za dva týdny, ale přišlo to dřív, konkrétně v pondělí," usmál se hvězdný útočník Ottawy Milan Michálek, který se spolu s oporou Bostonu Bruins připojil v úterý v Praze k národnímu mužstvu. Talentovaný Petr Mrázek se coby třetí gólman Česka pro mistrovství bude trenérům hlásit až ve středu.
 

Aby se co nejdřív připojil i Zbyněk Michálek, si jeho bratr Milan bere za svůj úkol. "Už jsem ho přemlouval a ještě určitě budu. Hodlám mu zavolat co nejdřív," konstatoval zkušený foravrad a dodal: "Opravdu bych si moc přál, aby Zbyněk jel. Myslím, že by to pomohlo mně osobně i celému týmu. Znovu říkám, že možnost, že by na mistrovství nakonec hrál, je celkem značná. Ale uvidíme, rozhodující slovo nejspíš bude mít jeho manželka," rozesmál se tahoun Ottawy.
 

Zpráva o Zbyňku Michálkovi pochopitelně nadchla také kouče Aloise Hadamczika. "Už jsem Zbyňkovi napsal zprávu s gratulací a vzkazem, že bych ho chtěl do týmu. Teď čekám na odpověď," podotknul reprezentační trenér. Je mu ale jasné, že konečné stanovisko nemusí přijít hned.
 

"Zbyněk se nejdřív musí vyrovnat s těmi povinnostmi doma, až potom se zapojí do tréninku a odehraje zbytek mistrovství. Je to stejné, jako když čekáme na hráče z druhého kola play-off NHL," připojil Hadamczik.
 


 

Ten nezpomněl ocenit přínos Milana Michálka, jenž se dal do přemlouvání "z té druhé strany". "Je dobré, aby pomohl každý člověk, který to může nějak ovlivnit. Já jsem se Zbyňkem mluvil hned, když Pittsburgh vypadl. Jednoznačně mi řekl, že by chtěl jet, ale že se to v něm pere, protože rodit mají 12. května. Tak uvidíme," uzavřel Alois Hadamczik.

Mediafax

Související články

http://poker.nova.cz

Hlavní zprávy

levně a chutně

NOVÝ RECEPT: Láďa Hruška peče cheesecake ze sušenek

Hruška-Cheescake

Honí vás mlsná, jak se lidově říká? Pak zkuste nový recept od Ládi Hrušky. Snadný dort cheesecake ze sušenek!

 Celý článek

Hlavní zprávy

Hruška-Cheescake
levně a chutně

NOVÝ RECEPT: Láďa Hruška peče cheesecake ze sušenek

Honí vás mlsná, jak se lidově říká? Pak zkuste nový recept od Ládi Hrušky. Snadný dort cheesecake ze sušenek!

 Celý článek
Zajatý Japonec
Jordánský pilot stále naživu

Konec nadějí na záchranu: Džihádisté popravili i druhého Japonce

Radikální hnutí Islámský stát zveřejnilo videozáznam, který údajně zachycuje stětí japonského rukojmí Kendžiho Gotoa. Uvedla to dnes ...

 Celý článek
Ostřelování Mariupolu na Ukrajině - 3
válka

Kyjevská armáda ustupuje, je čas na mírové jednání v Minsku

V běloruském hlavním městě Minsku začalo dnes další kolo jednání znepřátelených stran o urovnání konfliktu na východě Ukrajiny, se ...

 Celý článek
reklama
reklama

 

reklama