MS v hokeji

Co byste neměli přehlédnout

Nejnovější

Banner image

Draft NHL 2023 je tady! Sledujte událost při které se týmy z celé NHL snaží získat nejlepší mladé talenty! Živě v online vysílání NHL Draft 2023 na Voyo!

MS v hokeji

MS v hokeji

Mistrovství světa v ledním hokeji je mezinárodní soutěž pro hokejové týmy začleněné v Mezinárodní federaci ledního hokeje IIHF. Poprvé se konalo v roce 1920. Původně probíhalo jako součást zimních olympijských her, od roku 1972 se koná samostatně.

Nejvíce medailí má z mistrovství Kanada, získala 28 zlatých, 16 stříbrných a 9 bronzových. Samostatná Česká republika má šest zlatých, jednu stříbrnou a šest bronzových, jako Československo jsme získali celkem 34 medailí. V roce 2023 hostilo mistrovství společně finské Tampere a Lotyšská Riga, na zlatou medaili dosáhla Kanada, stříbro si odvezlo Německo a bronz Lotyšsko.

V roce 2024 proběhne mistrovství od 10. do 26. května v Praze a Ostravě, zapojí se do něj 16 národních týmů. Česká republika hostila mistrovství již v roce 2004 a 2015. Český tým povede do soutěže trenér Radim Rulík, na soupisce by se měly objevit hvězdy české extraligy i Češi hrající v zámořské NHL. Češi si zahrají v Praze ve skupině A s týmy z Finska, Norska, Švýcarska, Dánska, Rakouska, Velké Británie a Kanady. Ve skupině B, která bude hrát v Ostravě, hrají týmy USA, Německa, Švédska, Slovenska, Lotyšska, Francie, Kazachstánu a Polska.