Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Šikana na pracovišti - ilustrační
05.12.
Diskriminace v práci

Ženu v práci šikanovali kvůli věku. Zastala se jí až ombudsmanka

Ženu v práci kolegyně šikanovaly kvůli věku. Ani stížnost šéfce nepomohla a následně dostala výpověď. Obrátila se proto na inspektorát práce, ani tam ale nenašla zastání. To našla nakonec až u ombudsmanky.

Mladí migranti. Ilustrační
aktualizováno 02.12.
statistická ročenka

Do Česka přichází stále více cizinců, nejvíce ze zemí mimo EU

Česko zatím nevymírá, ale za přírůstek obyvatel vděčíme z velké části cizincům, kterých v Česku žije stále víc. Populace také pomalu stárne. S tím může souviset i to, že stále více mužů a žen nijak nespěchá do manželství ani pořízení potomků.

Sedí za volantem muž, nebo dítě?
22.11.
Záhada ve Zdibech

Policie vyřešila případ "dětského" řidiče. Je mu opravdu 22 let?

Velkou pozornost vzbudil případ údajného dětského řidiče. Ukrajinský mladík s vizáží 12letého chlapce a s doklady dospělého muže jezdí autem po Zdibech u Prahy a lidé na něj často volají policii. Té se teď podařilo ověřit jeho totožnost u ukrajinských kolegů.

Prásk.tv píše:

Sarah a David - 1
čtěte o tématu věk na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Tradiční Vánoce propojte s moderními prvky

Jistě, Vánoce jsou spojeny s řadou tradic. Zpívání koled, krájení jablka, lodičky z ořechových skořápek nebo lití olova. To jsou činnosti, které děláme už několik desetiletí, mnohdy i staletí.

Emile Ratelband
aktualizováno 09.11.
děda mladíkem

Emil se cítí o 20 let mladší, než je. Nechá si snížit věk i v občance

Je mu 69 let, ale cítí se o 20 let mladší. Teď se Nizozemec Emile Ratelband snaží, aby mu nižší věk zapsali do občanky. Tvrdí totiž, že ho kvůli jeho stáří diskriminují.

Třída - ilustrační foto
04.11.
Prozradil ho facebook

Je mi 15, tvrdil dospělý migrant. Spolužačku obtěžoval zprávami

Na podivného spolužáka upozornili studenti střední školy v britském Ipswichi. Mladíkovi má být údajně 15 let. Podle spolužáků má ale na facebooku fotografie, kde má narostlou bradku, chlupatou hruď a v ruce láhev s pivem.

Facebook
26.10.
Anketa Děti mají smůlu

Sociální sítě až od 15! Sněmovna nepodpořila snížení hranice

Mladí Češi se budou moci registrovat na sociálních sítích až po dovršení patnácti let. Sněmovna v pátek nepodpořila návrh Pirátů, aby byla hranice snížena na 13 let. Evropské Nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR) umožňuje stanovit tuto hranici mezi 13 až 16 let.

Práce ve stáří
09.08.
Pracovní trh

Firmy zoufale shánějí lidi, o ty před důchodem ale nestojí

Úřad práce si pochvaluje, že červencová čísla nezaměstnanosti jsou nejlepší od roku 1997 a Čechů bez práce je už delší dobu velmi málo. Přesto to pro jednu skupinu Čechů není dobrá zpráva - firmy o ně většinou nestojí, ani když horečně shánějí posily do týmu.

Kočka a pes - ilustrační foto
26.07.
Psí a kočičí věk

Kolik je vašemu mazlíčkovi? Odborník řekl, jak to spočítat

Jak zjistit, kolik je vašemu psovi nebo kočce? Stačí jejich skutečný věk jednoduše vynásobit sedmi, jak mnozí lidé běžně dělají? Profesor Jesse Grady z Veterinární fakulty Mississippské univerzity odhalil, jak správně přepočítávat věk domácích zvířat.

Jídlo pro dlouhověkost
24.05.
jídelníček rekordmanů

Tajemství dlouhověkosti: Tohle je jídelníček nejstarších lidí planety!

Pokud jste si mysleli, že vás k dlouhému a spokojenému životu dovede zdravá strava kombinovaná s cvičením, pak vás přiznání nejstarších lidí světa zřejmě dost zaskočí. Na svůj jídelníček totiž ve velkém množství často zařadili věci, které experti na výživu rozhodně nedoporučují. Přesto se dožili požehnaného věku.

Smutná žena - 1
aktualizováno 15.02.
srovnání věku

Odborníci řekli, kolika let máme šanci se dožít. Pro Čechy je to zlé

Český národ patří v porovnání s ostatními evropskými zeměmi k těm mladším. Naše populace také stárne pomaleji než v okolních státech. Špatnou zprávou ale je, že oproti jiným zemím máme podstatně nižší naději dožití. Vyplývá to z dat Českého statistického úřadu (ČSÚ).