Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Internetová ekonomika
07.01.
Lákavá profese

Platy "ajťáků" letí vzhůru, přesto v oboru chybí desetitisíce lidí!

Pokud to jen trochu umíte s počítačem a sháníte dobře placenou práci, neváhejte - platy v oboru informačních technologií (IT) jsou totiž velmi vysoké a obor trpí akutním nedostatkem lidí.

Neschopenka
aktualizováno 02.01.
Změny pro lékaře

Papírová podoba eReceptů končí! Od ledna jsou jen elektronicky

Od 1. ledna vám už lékař recept nepředepíše v papírové podobě, ale jen elektronicky. Pravidlo platí pro všechny bez výjimky. Pokud lékař pravidlo poruší, nemusí se zatím podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha obávat pokut. Ty hrozí jen těm, kteří budou pravidlo stále ignorovat.

Stávka horníků v Chomutově
14.12.
Demonstrace

Transparenty, troubení a křik! Horníci chtějí vyšší platy

Přibližně čtyři stovky horníků v pátek ráno v Chomutově demonstrovaly za vyšší platy. Zaměstnanci severočeských dolů se shromáždili před sídlem společnosti. Horníci chtějí přidat tři tisíce korun, firma to ale odmítla.

Prásk.tv píše:

10 nejbohatších hereček - 1
čtěte o tématu platy na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Buďte v teple a šik i v třeskuté zimě

Leden je tu a s ním konečně i ta pravá mrazivá zima. S klesajícími teplotami ale vyvstává otázka: Co na sebe, abych neumrzla, a nevypadala přitom jako jedna velká sněhová koule? My v Lunzo víme, jak na to.

Kolik berou poslanci
14.12.
podpis prezidenta

Je to definitivní! Politikům vzrostou platy. Podívejte se o kolik

Platy vrcholných politiků v příštím roce vzrostou o devět procent. Vládní platovou novelu v pátek podepsal prezident Miloš Zeman. Základní platy poslanců budou nově přes 80 tisíc korun, prezident si polepší o více než dvacet tisíc na 274 500 korun.

Kolik berou poslanci
aktualizováno 12.12.
nárůst o 9 procent

Politici si schválili zvýšení platů. Od ledna si polepší o tisíce korun

Platy vrcholných politiků v příštím roce pravděpodobně vzrostou o devět procent. Dnes o tom rozhodli senátoři. Základní plat poslanců a senátorů by tak od ledna měl být přes 80 tisíc korun. Předlohu teď dostane na stůl prezident.

Vlaky v Berlíně
aktualizováno 10.12.
Vyšší platy

V Německu se zastavily dálkové vlaky! Problém mělo i Česko

V celém Německu se v pondělí ráno zastavila dálková železniční doprava. O tomto kroku, který měl dopad i na spojení s Českem, rozhodla firma Deutsche Bahn (DB) kvůli stávce železničářů za vyšší platy. Rozsáhlá omezení byla i v regionech, například po celém Bavorsku nebo v příměstské dopravě v Berlíně.

Pokladní v Tescu - ilustrační foto
aktualizováno 07.12.
Co chystají

Kaufland zavádí minimální mzdu, takhle reagují ostatní řetězce

Obchodní řetězec Kaufland zavede příští rok minimální interní mzdu, kterou budou mít jistou všichni zaměstnanci pracující na plný úvazek bez ohledu na pozici. Redakce TN.cz oslovila i ostatní řetězce. Podobné opatření zvažuje také Globus.

Policie
aktualizováno 05.12.
Vyšší plat

Policisté si opět polepší! Zvýší se jim rizikový příplatek

Vedení policie rozhodlo o zvýšení rizikového příplatku. Nově bude až deset tisíc korun měsíčně. Atraktivnější plat může podle vedení policie zvýšit zájem při náboru.

Kolik berou poslanci
aktualizováno 15.11.
Platy politiků

Zvedli si platy o tisíce! Takhle hlasovali poslanci! PŘEHLED

Ve čtvrtek poslanci jednali o svých platech a schválili zvýšení o 9 %. Od nového roku tak budou dostávat téměř 83 tisíc korun hrubého. Jak o novém zákoně hlasovali jednotliví poslanci?

Poslanecká sněmovna
aktualizováno 15.11.
anketa Platy politiků

Poslanci si zvýšili platy. Od nového roku dostanou tisíce navíc

Poslanci na dnešním jednání schválili zvýšení platů vrcholných politiků o 9 procent. Kdyby vládní návrh, který zpomaluje růst platů, dnes neodhlasovali, zvýšil by se jim od nového roku o 20 procent. Základní plat politiků v současnosti činí 75 900 korun. Od nového roku by měli dostávat 83 korun hrubého.