Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek
aktualizováno 18.08.
kauza čapí hnízdo

Imunitní výbor se radil o vydání lídrů ANO. Pozval si je k vysvětlení

Sněmovní mandátový a imunitní výbor dnes přerušil jednání o vydání předsedy hnutí ANO Andreje Babiše a prvního místopředsedy hnutí Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání. Poslance, které chce policie obvinit kvůli padesátimilionové dotaci na stavbu farmy Čapí hnízdo, zve na další zasedání. Babiš a Faltýnek budou podle informací ČTK vysvětlovat členům výboru svůj pohled na policejní žádost ve středu 30. srpna.

Bohuslav Sobotka - 7
15.08.
Poslanecké vyšetřování

K únikům ze spisů promluvil premiér, uvnitř komise to vře

Slyšením premiéra Bohuslava Sobotky začalo dnešní jednání sněmovní komise k únikům informací z vyšetřovacích spisů. Komise chtěla vědět mimo jiné to, co vláda proti neoprávněným únikům dělá a do jaké míry se problému věnuje Bezpečnostní informační služba.

Sládek, Bárta, Rath, Parkanová
15.08.
Poslanecká imunita

Sládek, Bárta, Rath, Parkanová: Tyhle poslance Sněmovna vydala

Policie chce stíhat poslance ANO Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka kvůli dotacím na farmu Čapí hnízdo. Pokud je vydá Poslanecká sněmovna. Dopravní nehody a korupce, to jsou nejčastější důvody, proč policie žádala Sněmovnu o vydání poslanců. Z více jak 20 poslanců, o jejichž vydání policie žádala, se ale drtivá většina pobytu ve vězení vyhnula. Někteří ovšem stále nemají vyhráno.

Obchodní sdělení

Kouzelným kartáčkem si děti čistí zoubky samy

Se sonickým kartáčkem Philips Sonicare for Kids už nemusíte dětem připomínat čištění zoubků.

Ředitel Generální inspekce bezpečnostních sborů Michal Murín
aktualizováno 01.08.
Sněmovní komise

Poslanci opět řeší úniky ze spisů, odpovídal jim i šéf GIBSu

Sněmovní vyšetřovací komise k únikům informací z vyšetřovacích spisů začala své úterní jednání výslechem šéfa Generální inspekce bezpečnostních sborů Michala Murína. Po něm měl před poslance předstoupit ředitel Bezpečnostní informační služby Michal Koudelka.

Petr Nečas a Jana Nečasová u soudu
20.07.
kauza trafik ods

Nečas s Nečasovou znovu u soudu. Hrozí jim 6 a 8 let vězení

Bývalý premiér Petr Nečas (ODS) dnes při výpovědi u soudu odmítl tvrzení obžaloby, že na konspiračních jednáních podplácel poslance příslibem lukrativních míst. Řekl, že neveřejné schůzky jsou v politice běžné a že by bez nich nikdy nebylo dosaženo žádné dohody. Řekl, že se snažil vyřešit rozkol v ODS a jeho zájmem bylo nalezení politického kompromisu, nikoliv to, aby trojice rebelujících občanskodemokratických poslanců odstoupila z funkcí.

Poslanecká sněmovna
aktualizováno 15.07.
Moc práce, málo času

Poslanci nestihnou schválit stovky věcí. Odpovědnost házejí na jiné

Poslanci nestihnou projednat velké množství zákonů. Ani kdyby pracovali přesčas. K projednání je více než tři sta sněmovních tisků a poslanci se sejdou už jen tento týden a pak až v září. Na většinu návrhů zákonů se tak do voleb nedostane.

Prázdná Poslanecká sněmovna
aktualizováno 30.06.
anketa to je morálka!

Líní poslanci: Z oběda se do práce už nevrátili, schůze proto skončila

Poslanci Parlamentu České republiky se zase jednou předvedli. Po polední pauze už jich do Sněmovny přišlo málo a schůze tak musela být ukončena.

Veterinář - ilustrační
aktualizováno 30.06.
Od roku 2020

Pejskaři, pozor! Všichni psi v Česku budou muset mít čipy!

Do tří let bude v Česku nejspíš zavedeno povinné čipování psů. Od roku 2020 to má zavést novela veterinárního zákona, kterou schválila Sněmovna. Novelu, která má také zpřísnit podmínky pro chov psů, nyní dostane k projednání Senát. Má rovněž zdvojnásobit pokuty jednotlivcům za porušení veterinárních pravidel.

Zbraň
aktualizováno 28.06.
Schválila sněmovna

Právo na zbraň bude v Ústavě. Držitelé budou moci bránit zemi

Majitelé legálně držených zbraní dostanou právo zasáhnout v případě potřeby k zajištění bezpečnosti Česka. Předpokládá to novela ústavního zákona o bezpečnosti, který schválila Sněmovna.

Stavba domu
aktualizováno 27.06.
novela zákona

Poslanci schválili novelu stavebního zákona! Tohle se změní

Sněmovna dnes přehlasovala Senát a stvrdila svoji verzi rozsáhlé novely stavebního zákona, která má za cíl zjednodušit a zrychlit povolovací řízení. Poslanci odmítli pozměňovací návrhy Senátu, které se týkaly například přezkumu nezákonného jednání v moci úřední nebo pořizování územních plánů. Novelu nyní ve sněmovní verzi dostane k podpisu prezident.