Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Jitka Chalánková
Aktualizováno Včera 17:01
ANKETA Diskuze o umělém oplodnění

"Právo na dítě nepatří k základním právům," šokovala poslankyně!

Poslankyně Jitka Chalánková šokovala své kolegy i veřejnost. Sněmovna jednala o návrhu, aby mohly umělé oplodnění podstoupit i svobodné ženy, nejen manželky. "Právo na dítě nepatří mezi základní lidská práva," prohlásila Chalánková v diskuzi.

poslanecké ne

Za děti poškozené očkováním stát odškodňovat nebude

Rodiče dětí vážně poškozených povinným očkováním zatím nezískají zákonný nárok na odškodnění od státu. Ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík (ČSSD) slíbil takovou úpravu předložit až po říjnových sněmovních volbách.

Nemocnice - ilustrační foto
Aktualizováno Předevčírem 13:19
Univerzitní nemocnice

Lékaři se bojí nového zákona: Nemocnice rozprodají majetek!

Deset fakultních nemocnic by se mělo změnit na univerzitní. Počítá s tím novela zákona, kterou mají na programu poslanci. Zákon má podporu rektorů vysokých škol, naopak výhrady má třeba Česká lékařská komora.

Obchodní sdělení

Hledáte kvalitní a spolehlivé ojeté auto se zárukou?

Pořízení ojetého vozu skýtá spoustu nástrah. Velmi často není známý a nijak hodnověrně doložený ani jeho původ, ani jeho historie.

pařížská dohoda

Češi se přou o klimatickou smlouvu. Roky je nepodepsaná

Senát dnes schválil ratifikaci pařížské klimatické dohody, která je namířena proti globálnímu oteplování. Naopak ve Sněmovně se debata o smlouvě protahuje, poslanci zatím nedokončili ani úvodní kolo jejího projednávání.

Registr smluv

Poslanci chtěli schovat smlouvy před lidmi, Senát to zatrhl

Senát dnes schválil zrušení plošných výjimek ze zveřejňování smluv v jejich registru. Postavil se dnes proti tomu, aby se výjimky vztahovaly na státní, krajské či obecní firmy. Výjimku by měl mít pouze národní podnik Budějovický Budvar, úlevy by měla mít také zdravotnická zařízení. Změny nyní posoudí Sněmovna.

Brexit - Theresa Mayová
Aktualizováno 19.4. 2017 21:17
Už 8. června

Předčasné volby v Británii budou, záměr schválili poslanci

Britská Dolní sněmovna dnes drtivou většinou podpořila záměr premiérky Theresy Mayové vypsat předčasné parlamentní volby na 8. června. Pro hlasovala podle očekávání i velká část opozice. Výsledný poměr hlasů činil 522 ku 13.

Přerušené jednání

Volno i ve čtvrtek! Poslanci se dohodli, že si prodlouží Velikonoce

Schůze Poslanecké sněmovny měla pokračovat i na Zelený čtvrtek. Zákonodárci se ale domluvili, že se znovu sejdou až po Velikonocích. Čtvrtky bývají ve Sněmovně vyhrazeny interpelacím na členy vlády či jednání o mezinárodních smlouvách.

Důchodci v parku - ilustrační foto
Aktualizováno 12.4. 2017 20:54
Penze navíc porostou

Poslanci rozhodli, kdy půjdeme do důchodu! KALKULAČKA

Důchodcům a důchodkyním by se měly zvyšovat penze pravidelně víc než doposud. Úpravu valorizačního vzorce, která by jejich vyšší růst zajistila, dnes schválila Sněmovna. Důchodová novela, jež nyní zamíří k projednání do Senátu, stanoví taky věkovou hranici pro odchod do penze. Lidé by do ní mohli v budoucnu odcházet v 65 letech, nyní "strop" neexistuje.

Rodina a finance
Aktualizováno 12.4. 2017 18:15
Sněmovna rozhodla

Poslanci schválili více peněz pro rodiny s dětmi, rozšířili přídavky

Rodiče vícerčat zřejmě budou pobírat vyšší rodičovský příspěvek, vzroste také daňová sleva na první dítě. Rozšíří se navíc okruh rodin, které budou mít nárok na přídavek na dítě.

Volby do Senátu - volební místnost - 3
Aktualizováno 7.4. 2017 21:53
kdo vypadl?

Velké změny na kandidátkách: Tito známí poslanci už do voleb nejdou

O některých známých poslancích už po volbách zřejmě neuslyšíme. Neobjeví se totiž na kandidátkách. Jen u sociální demokracie jde o čtyři politiky, kteří už oznámili, že chtějí ze Sněmovny odejít. Další strany jsou na tom podobně.