Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Poslanecká sněmovna
dnes 15:08
přehled

E-neschopenky, přímá volba: Poslanci schválili důležité zákony

Poslanci dnes na svém zasedání schválili novelu zákona, která má chránit klienty směnáren. Ti budou nově moci do tří hodin stornovat výměnu peněz.

Poslanecká sněmovna
03.11.
Zvýšení o 20 procent

Kvůli těmto poslancům vzrostou jejich platy! Podívejte, kdo byl pro

Zvýšení platů o 20 procent si poslanci de facto odhlasovali tím, že odmítli rychlejší projednání novely, která by nárůst zbrzdila. Novelu sice předložila menšinová vláda ANO, pro urychlení ale hlasovali pouze dva členové strany. Podívejte se, jak hlasovali další poslanci.

Platy
aktualizováno 03.11.
státní zaměstnanci

Poslanci si zvýší plat o 20 %? Ostatním přidávají jen zlomek

Platy poslanců zřejmě od příštího roku vzrostou o 20 procent na 90 tisíc korun. Žádné jiné profesi přitom o tolik více vláda a následně sněmovna ve státním rozpočtu nepřidala - alespoň zatím.

Obchodní sdělení

Kupujete ojeté auto? Chtějte k němu zimní pneumatiky nebo třeba i hotovost na vánoční dárky

Od prvního listopadu platí povinnost mít na vozidle obuté zimní pneumatiky.

Samoživitelky a zvýšení platů poslanců
aktualizováno 02.11.
kritika poslanců

"Stydím se!" posílá samoživitelka vzkaz poslancům kvůli platům

Poslanci dostanou nejspíš od ledna výrazně přidáno. Zástupci Pirátů a SPD totiž ve Sněmovně nedokázali prosadit, aby se ještě v listopadu hlasovalo o návrhu, který měl růst platů politiků přibrzdit. Od ledna by se tak měl poslancům zvýšit plat o dvacet procent. A to se samozřejmě nelíbí mnoha lidem.

Andrej Babiš
aktualizováno 02.11.
Zvýšení platů

"Nehorázná ostuda!" zuří Babiš na vlastní poslance kvůli platům!

Premiér Andrej Babiš se rozzlobil na poslance hnutí ANO kvůli tomu, že pomohli zvýšení platů politiků o 20 procent. Odmítli projednat novelu, podle které by platy vzrostly o devět procent. Tu přitom navrhla menšinová vláda ANO.

Kolik berou poslanci
aktualizováno 02.11.
dostanou přidáno

Politikům se znovu zvýší platy. Od ledna by měli brát přes 90 tisíc

Poslanci dostanou nejspíš od ledna výrazně přidáno. Zástupci Pirátů a SPD totiž dnes ve Sněmovně nedokázali prosadit, aby se ještě v listopadu hlasovalo o návrhu, který měl růst platů politiků přibrzdit. Od ledna by se tak měl poslancům zvýšit plat o dvacet procent.

Neschopenka
02.11.
odloženo

Poslanci řešili e-neschopenky! Měly být spuštěny příští rok

Sněmovna v prvním kole projednávání podpořila odklad projektu elektronické neschopenky. Podle ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD) by měl být nově spuštěn nejdříve od roku 2020. Zrušení startu projektu od příštího roku má přinést novela zákona o pojistném na sociální zabezpečení, kterou dnes dolní komora poslala k posouzení svému sociálnímu výboru.

Žádost o ruku
01.11.
Novelu odložili

Dolejš pro, Benda proti. Sňatky homosexuálů rozdělily sněmovnu

Kdy by mohly páry stejného pohlaví začít uzavírat sňatky, není stále jasné. Sněmovna ve středu tuto novelu odložila a termín, kdy se k ní vrátí, ještě není stanoven. Dosud mohly homosexuální páry vstupovat jen do registrovaného partnerství.

Žádost o ruku
01.11.
kontroverzní zákon

Sňatky homosexuálů šly stranou, poslanci se hádali o sportu

Sněmovna se měla ve středu v prvním čtení zabývat sňatky párů stejného pohlaví. Zároveň měla projednávat i zcela protichůdnou novelu, a to aby bylo manželství mezi mužem a ženou zakotveno v Ústavě. Místo toho se ale poslanci hádali o podpoře sportu.

Nemocenská
aktualizováno 31.10.
Zaměstnavatelé nesouhlasí

První tři dny nemoci budou znovu placené! KALKULAČKA

Zaměstnanci zřejmě budou znovu dostávat proplacené i první tři dny nemoci. Rozhodli o tom poslanci zhruba po tříhodinové debatě. Zrušení tzv. karenční doby bylo jedním z požadavků ČSSD při vyjednávání o koalici s hnutím ANO. Zaměstnavatelé s návrhem nesouhlasí.