Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Spor nekončí

Měl by své příjmy vysvětlit hlavně lidem, vzkázal Sobotka Babišovi

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) označil za zbytečné vyměňovat si s ministrem financí Andrejem Babišem (ANO) dopisy k výzvě poslanců, kteří po Babišovi požadují vysvětlení jeho příjmů a finančních transakcí.

Daňové podvody?

Babiš otočil: "Dluhopisy vysvětlím, premiérovi píšu dopis!"

Andrej Babiš dál čelí kritice kvůli nákupu korunových dluhopisů. Lídři některých stran a poslanci podezírají ministra financí z toho, že ošidil stát na daních o desítky milionů korun a požadují po něm vysvětlení.

"o*ebal" nás všechny?

PŘEHLEDNĚ: Babišovy kauzy, které mohou u voleb potopit i ANO

Poslední týden byl pro Andreje Babiše náročný. Znovu se totiž rozjela kauza zpochybňující bezúhonnost jeho podnikání. Ministr financí musí do konce dubna na žádost sněmovny vysvětlit, proč a za co nakoupil korunové dluhopisy vlastní firmy, a navíc vyvrátit podezření, že krátil stát na daních. Podle Babiše jde o organizovanou kampaň, která ho má vystrnadit z politiky.

Obchodní sdělení

Pořídit si vlastní bydlení na hypotéku je letos komplikovanější. Rezervujte si nízkou sazbu!

V závěru roku dosáhly dlouhodobě klesající úrokové sazby hypoték svého dna a letos začínají pomalu růst.

Zemědělství - 2
Aktualizováno 7.3. 2017 13:42
Plán KSČM

Šílený návrh: Pole už nebudete smět prodat komu chcete!

Ve Sněmovně nejspíš propukne boj o zemědělskou půdu. Někteří poslanci by chtěli prosadit, aby na ni měl předkupní právo stát.

Vyděšená žena s mobilem
Aktualizováno 3.3. 2017 20:27
20 dní místo 60

Zákon o levných mobilních datech poslanci proberou zrychleně

Politické strany se dnes dohodly na zkráceném projednání návrhu novely telekomunikačního zákona. Ta má posílit práva spotřebitelů a zajistit plynulý přechod na digitální televizní vysílání DVB-T2. Norma by také měla zlevnit mobilní služby.

Andrej Babiš - 3
Aktualizováno 27.2. 2017 18:46
Babišův návrh

Politolog: Mít jen 101 poslanců? Pitomost a snaha ovládnout vše

Ministr financí a staronový předseda hnutí ANO Andrej Babiš o víkendu na sjezdu strany přišel s několika radikálními návrhy, jak změnit politický systém v Česku. Politolog je ovšem všechny smetl ze stolu.

Sjezd ANO - Andrej Babiš - 9
Aktualizováno 25.2. 2017 12:50
anketa hrátky s ústavou

Babiš šokuje: Navrhl vyházet dvě třetiny poslanců a senátorů!

Vicepremiér a předseda ANO Andrej Babiš by chtěl snížit počet poslanců a senátorů ze současných 281 na 101, což by podle něj "určitě stačilo". Česko s ohledem na svou velikost nynější počet členů Parlamentu nepotřebuje.

občane, nedívej se

SEZNAM: Tihle poslanci zničili registr smluv. Utajují korupci?

Málokterý krok politiků a poslanců vyvolal takové pobouření veřejnosti jako středeční hlasování Sněmovny o registru smluv na internetu. Navzdory slibům veřejnosti i vlastním programům stran poslanci KDU-ČSL, ČSSD, ODS a KSČM zákon, který měl kontrolovat hospodaření s veřejnými penězi, mohutně osekali. Blíží se volby, podívejte se na jmenný seznam těch, kteří se rozhodli veřejnosti smlouvy utajit.

Schválení novely

Tašky zdarma už vám nedají! Ani v obchodech s oblečením

Lidé už nebudou moci v obchodech zadarmo dostat žádné plastové tašky. Bezplatné by mohly zůstat jen tenké sáčky, například na pečivo. Sněmovna to schválila v rámci novely o obalech, která má v návaznosti na předpisy EU omezit objem plastového odpadu.

Porod
Aktualizováno 24.2. 2017 10:07
Otcovská dovolená

Schváleno! Tatínci budou mít po narození dítěte týden volna

Sněmovna schválila otcovskou dovolenou. Tatínkové tak získají po narození dítěte nárok na týdenní volno. Poslanci schválili novelu zákona ve třetím čtením, musí ještě projít Senátem a podepsat ji prezident.