Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Královna Alžběta v parlamentu
Aktualizováno 21.6. 2017 13:25
prastará tradice

Královna promluvila o Británii. Chce dobrý Brexit i boj s terorem

V Londýně dnes poprvé zasedl nový britský parlament. Jde o událost, která je tradičně spojená s několik stovek let starým ceremoniálem, během kterého k novým poslancům promluvila královna Alžběta II.

Poslanecká sněmovna
Aktualizováno 19.6. 2017 20:40
Hromada práce

Poslance čeká smršť zákonů, do voleb jich mají stihnout 250!

České poslance čeká do konce volebního období schvalovací smršť. Na stolech by jim totiž na zatím naplánovaná jednání mělo přistát více než 250 nových zákonů. Zhruba stejný počet se přitom poslancům podařilo schválit za tři a půl roku od začátku fungování této vlády.

kauza severozápad

Sněmovna vydala poslance ČSSD a KSČM k trestnímu stíhání

Policie bude moci obvinit poslance Josefa Novotného (za ČSSD) a Jaroslava Borku (KSČM) v případu machinací s dotacemi z Regionálního operačního programu Severozápad. Sněmovna je dnes vydala v souladu se stanovisky mandátového a imunitního výboru k trestnímu stíhání.

Obchodní sdělení

Spěte pár dní bez polštáře a můžete mít 20 tisíc!

Originální a neuvěřitelně jednoduchý způsob, jak dostat 20 000 Kč na dovolenou dle vašich představ…

Hlasování v Senátu
Aktualizováno 7.6. 2017 22:12
spor o stavby

Senát vrátil stavební zákon. Spolky ochránců ale nepodpořil

Senát vrátil Poslanecké sněmovně rozsáhlou vládní novelu stavebního zákona. Senátoři v ní chtějí některé body upravit jinak, týká se to například přezkumu nezákonného jednání v moci úřední nebo pořizování územních plánů. Ochranářské spolky ale senátoři nepodpořili. Napříště se tak nebudou moci účastnit stavebních řízení.

Zákon o kožešinových farmách
Aktualizováno 7.6. 2017 13:44
Zákaz od ledna 2019

Kožešinové farmy v Česku skončí! Návrh prošel Sněmovnou

Sněmovna schválila zákaz kožešinových farem v Česku. Skončit mají v závěru ledna 2019. Normu posoudí Senát. Jednání o novele bylo bouřlivé i s ohledem na kampaň ochránců zvířat a petici za přijetí zákazu, kterou podepsalo zhruba 46 tisíc lidí.

soumrak radikálů

Úsvit se rozpadá. Je extrémní, tak ho opouští další poslankyně

oslankyně Jana Hnyková vystoupila z hnutí Úsvit a opouští i jeho poslanecký klub. Své rozhodnutí dnes na tiskové konferenci zdůvodnila nesouhlasem s názory, které nyní zastává vedení hnutí.

Volající
Aktualizováno 24.5. 2017 21:39
Jednání Sněmovny

Poslanci schválili zákon, který má zlevnit internet v mobilu

Zákon o advokacii, politických stranách nebo také zákon o elektronických komunikacích. To vše dnes mají na programu poslanci. Poslední jmenovaný už dokonce stihli schválit.

Exekuce Ilustrační snímek - 1
Aktualizováno 19.5. 2017 22:13
novela zákona

Ministr má plán, jak zachránit dlužníky! Poslancům se ale nelíbí

Projednávání kontroverzní novely insolvenčního zákona v pátek poslancům zabralo skoro celý den. Několik hodin trvající projevy vedly pouze k tomu, že se schvalovací proces návrhu ministra spravedlnosti Roberta Pelikána nikam neposunul.

Vesnice roku - Kašava, Zlínský kraj
Aktualizováno 17.5. 2017 12:06
schválená novela

Nová pravidla pro majetek: Obecní zájem je víc než vysoká cena

Obce a kraje zřejmě nebudou muset nakládat se svým majetkem jen podle krátkodobé ekonomické výhodnosti. Novým měřítkem má být důležitý obecní či krajský zájem, pokud bude řádně zdůvodněný. Změnu přináší novela, kterou dnes schválila Sněmovna.

Schválila sněmovna

Dobrá zpráva! Po měsíci na nemocenské dostanete více peněz

Zaměstnanci v delší pracovní neschopnosti zřejmě budou brát vyšší nemocenskou. Sněmovna schválila zvýšení procentní sazby v rámci vládní novely o pojistném na sociální zabezpečení. Předlohu ještě musí projednat Senát a podepsat prezident.