Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Oprava dálnice D1
aktualizováno 14.10.
Volby se blíží

Oprava silnic v Česku vázne. Toto řešení slibují strany před volbami

Třicet let trvalo, než byla zprovozněna dálnice z Prahy do Ústí nad Labem. Právě rychlost staveb a oprav silnic v České republice se stává důležitým předvolebním tématem. Jaké postupy pro urychlení jejich budování navrhují strany, které podle posledních průzkumů mají šanci dosáhnout nad pět procent hlasů?

Poslanecká sněmovna bez lavic
05.10.
Poslanecká sněmovna

Místo poslanců dělníci. Jednací sál se dočkal rekonstrukce. VIDEO

Poslanecká sněmovna využila toho, že se poslanci do voleb už nesejdou, a začala s velkou rekonstrukcí jednacího sálu v Thunovském paláci, kde normálně poslanci jednají. Sál se změnil ve staveniště.

Poslanecká sněmovna
13.09.
Střídání stráží

Volby se blíží. Někteří poslanci se balí. Prozradili, co budou dělat dál

Poslanci se dnes naposledy sešli v tomto volebním období. Někteří už v podzimních volbách kandidovat nechtějí, a tak si dnes začali balit věci z kanceláří. Mezi nimi například Martin Komárek nebo Jana Fischerová.

Obchodní sdělení

NEUVĚŘITELNÉ: 1 SKLENIČKA UNESE TUNY !!!

Každý z nás má doma nápojové sklo, které používá na denní bázi jako něco zcela samozřejmého. Každému z nás se stalo, že taková sklenička praskla nebo spadla a rozbila se. Zejména z těchto osobních zkušeností vnímáme tento druh skla jako něco velmi křehkého a naše chování ke sklu je pak tímto ovlivněno. A je to tak správně !

Poslanecká sněmovna
aktualizováno 12.09.
Poslední schůze

Poslanci zasedli před volbami naposledy, nestihli stovky věcí

Poslanci začínají svůj poslední týden v lavicích Sněmovny – alespoň pro toto volební období. Na závěrečné schůzi už jim zbývá prodiskutovat jen pár bodů. Stovky zákonů a smluv ale už před schůzí spadly pod stůl.

Poslanecká sněmovna
aktualizováno 08.09.
Závěrečná zpráva

Úniky ze spisů: Poslanci si chtějí došlápnout na žalobce i média

Sněmovní komise pro vyšetřování úniků z vyšetřovacích spisů chce nechat zřídit zvláštní orgán v rámci Nejvyššího státního zastupitelství, který by vyšetřoval trestnou činnost státních zástupců.

Žena a počítač
08.09.
Nová pravidla

Placení po internetu bude bezpečnější, schválili poslanci

Bezpečnost internetových plateb i práva uživatelů platebních služeb se zřejmě zvýší. Přinést to má nový zákon o platebním styku, který dnes schválila Sněmovna a nyní ho dostane k projednání Senát.

Andrej Babiš
06.09.
Vydání ke stíhání

Babiš: "Chci se co nejdřív očistit u soudu. Voliči snad nejsou hloupí!"

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš a první místopředseda hnutí Jaroslav Faltýnek se chtějí co nejrychleji u soudu očistit. Uvedli to poté, co je Sněmovna vydala k trestnímu stíhání kvůli padesátimilionové dotaci pro farmu Čapí hnízdo.

Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek
aktualizováno 06.09.
Poslední řádné jednání

Poslanci zřejmě vydají Babiše a Faltýnka: Diskuze potrvá hodiny!

Vydat, nebo nevydat? Tuto otázku v úterý řešila Poslanecká sněmovna. Začalo totiž její poslední řádné jednání, na kterém poslanci budou rozhodovat, zda lídři hnutí ANO Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek přijdou o poslaneckou imunitu. Policie chce oba stíhat za údajný dotační podvod spojený s farmou Čapí hnízdo.

Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek
aktualizováno 31.08.
Kauza Čapí hnízdo

"Zatajili důkazy," tvrdí Faltýnek a Babiš. O zbavení imunity nežádali

Lídři hnutí ANO Andrej Babiš ani Jaroslav Faltýnek nepožádali o zbavení poslanecké imunity poté, co imunitní výbor sněmovny doporučil jejich vydání k trestnímu stíhání. Oba čelí podezření kvůli čerpání evropských dotací pro Farmu Čapí hnízdo. Podle nich se ale jedná o účelovou kampaň.

Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek
aktualizováno 30.08.
rozhodnuto kauza čapí hnízdo

Vydejte poslance Babiše i Faltýnka policii, doporučil po jednání výbor

Imunitní a mandátový výbor doporučil Sněmovně vydat poslance Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání kvůli kauze Čapí hnízdo. ČTK to sdělily zdroje ze zasedání výboru. Předsedkyně výboru Miroslava Němcová novinářům po zhruba pětihodinovém jednání výboru řekla, že zasedání bylo neveřejné, proto nebude informovat o počtu hlasů pro a proti.