Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Radek Vondráček
04.01.
Bezdůvodná absence

Bez omluvy půl platu. Vondráček chce postih za absenci poslanců

V případě absence, která nebude odůvodněná, na zasedání Sněmovny nebo výboru se poslanci bude krátit plat. Navrhuje to předseda dolní komory Radek Vondráček. O lepší kontrolu docházky usiluje také opozice. Podobné sankce už platí i v řadě jiných zemí.

Hacker - ilustrační foto
aktualizováno 04.01.
Rozsáhlý únik

Hackeři udeřili na německé politiky, útok minul jen ty z AfD

Vnitrostranické dokumenty i osobní informace stovek německých politiků unikly na internet po hackerském útoku. Hackeři se vlámali i k datům nejvyšších státních představitelů, vyhnuli se jen zástupcům krajně pravicové strany AfD.

Kolony na D1
aktualizováno 22.12.
Problémy pro řidiče

Poslanci našli řešení dálnice D1! Zakázat kamiony v levém pruhu

Problémy s dálnicí D1 trápí řidiče už několik dní, tvořily se dlouhé kolony a lidé strávili v autech i hodiny. Komplikace způsobily také kamiony, které na dálnici uvízly a nemohly odjet. Poslanci v pátek zveřejnili návrh, jak tento problém vyřešit. Chtějí zakázat kamionům na dálnicích jízdu v levém pruhu.

Obchodní sdělení

Buďte v teple a šik i v třeskuté zimě

Leden je tu a s ním konečně i ta pravá mrazivá zima. S klesajícími teplotami ale vyvstává otázka: Co na sebe, abych neumrzla, a nevypadala přitom jako jedna velká sněhová koule? My v Lunzo víme, jak na to.

Poslanecká sněmovna
aktualizováno 19.12.
Jednání sněmovny

Poslanci schválili rozpočet na rok 2019. I se schodkem 40 miliard!

Sněmovna schválila státní rozpočet na příští rok. Schválený schodek má proti letošku klesnout o deset miliard na 40 miliard korun. Pro rozpočet hlasovalo 108 poslanců ANO, ČSSD a KSČM.

církevní restituce
13.12.
vracení majetku a peněz

Poslanci řešili církevní restituce, novela prošla do dalšího čtění

Sněmovna dnes posunula do závěrečného schvalování předlohu poslanců KSČM o zdanění peněžitých náhrad, které dostávají církve od státu za majetek nevydaný v restitucích. Hlasování by se mohlo uskutečnit na schůzi, která začne ve druhé polovině ledna. Novela bude čelit ve sněmovním finále návrhu na zamítnutí, který podala TOP 09.

Poslanecká sněmovna
aktualizováno 13.12.
Náhrady od státu

Poslanci se hádají o náhrady pro církve, komunisté je chtějí danit!

Sněmovna navzdory kritice pravicové opozice schválila hlasy ANO, ČSSD, SPD a KSČM program zvláštní schůze, na níž poslanci pokračují v debatě o návrhu KSČM na zdanění státních náhrad církvím.

Jízdné - Dopravní podnik hl. m. Prahy
aktualizováno 05.12.
Veřejná doprava

Jízdenky možná zlevní. Poslanci u nich schválili nižší DPH

Jízdné ve vlacích, autobusech a lanovkách by mělo nově spadat do desetiprocentní sazby daně z přidané hodnoty místo nynějších 15 procent. Počítá s tím novela zákona o DPH z pera poslanců STAN, kterou dnes schválila Sněmovna.

Poslanecká sněmovna
04.12.
Konec prázdným lavicím

Bič na poslance: Za absenci na jednání by přišli o půlku platu!

Zkrácení platu až o polovinu poslancům, kteří nepřijdou na jednání Sněmovny a řádně se neomluví - to navrhuje předseda dolní komory parlamentu Radek Vondráček z hnutí ANO. Jeho nápad podporuje i prezident Miloš Zeman a problém s ním prý nemá ani opozice. Zároveň ale říká, že zatím neexistuje žádný orgán, který by docházku poslanců kontroloval.

Poslanecká sněmovna
aktualizováno 03.12.
PŘEHLED Peníze na provoz

Za co utrácí poslanci dotace? Piráti za ovoce, KSČM za noviny

Poslanecké kluby jednotlivých stran téměř vyčerpaly svou dotaci na provoz, zjistil portál iRozhlas.cz. Největší hnutí ANO dostalo za prvních šest měsíců roku 2018 přes dva a půl milionu korun, nejmenší STAN necelých 400 tisíc. Podívejte se, za co kluby dotaci utrácí.

Miloš Zeman ve Sněmovně kvůli rozpočtu
30.11.
Má pravdu?

Posílají mi málo zákonů k podpisu, stěžuje si Zeman na poslance

Prezident Miloš Zeman si v Jeruzalémě, kde byl na oficiální návštěvě, postěžoval, že mu Parlament posílá málo zákonů k podepsání. Podle hlavy státu za to může opozice. Někteří opoziční poslanci zase naopak říkají, že je to správné, když se schvaluje málo zákonů.