Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Dobrý anděl - paní Věra
aktualizováno dnes 15:29
pomáhat se musí

Věra onemocněla rakovinou. Pomohla jí nadace Dobrý Anděl!

Už pátým rokem spolupracuje televize Nova s nadací Dobrý Anděl, která pomáhá hlavně onkologicky nemocným dětem a jejich rodinám, ale i samotným rodičům, kteří onemocněli rakovinou. Dohromady se do systému dárců zapojilo skoro 80 tisíc lidí - dobrých andělů, včetně tváří naší televize. Bohužel rodin, které potřebují pomoc, stále přibývá.

Charles Bradley
24.09.
autor hitů

Zemřel zpěvák Charles Bradley! Proslavil se, když mu bylo 63 let

Hudební svět opustil soulový zpěvák Charles Bradley (68), který podlehl boji s rakovinou žaludku. Zpěvák Českou republiku navštívil před třemi lety, kdy vystoupil na hudebním festivalu Colours of Ostrava.

Holčička s rakovinou
23.09.
krásné gesto

Foto umírající dívky obletělo svět. Otec řekl, co úžasného udělala

Černobílá fotografie čtyřleté Jessiky šokovala veřejnost. Na Facebooku ji zveřejnil její otec Andy Whelan, který chtěl upozornit na vážnost dětského utrpení. Téměř rok od její smrti promluvil o posledních chvílích dcery. Prozradil, že její tkáň pomůže při hledání léčby rakvoiny.

Prásk.tv píše:

Matka dvou synů onemocněla rakovinou, pomohl jí Dobrý anděl
čtěte o tématu rakovina na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme

Udělali byste rádi vaše okolí ještě zajímavější a rádi byste navíc podpořili nějakou neziskovou či příspěvkovou organizaci, která se snaží pomáhat lidem? V tom případě se s námi zapojte do programu - Vy rozhodujete, my pomáháme!

Látka způsobující rakovinu
aktualizováno 20.09.
rumové aroma

V tuzemáku je látka způsobující rakovinu! Hrozí zákaz z EU

Tuzemák se opět dostává do hledáčku Evropské komise, tentokrát se možná změní jeho složení. Rumové aroma, které se do něj přidává, podle analýzy Evropského úřadu pro bezpečnost potravin může totiž způsobovat rakovinu. V případě zákazu by pak Česko podle ministra zemědělství zažádalo o výjimku.

Malý motorkář
18.09.
Páté narozeniny

Románek (5) je vážně nemocný, motorkáři mu připravili oslavu

Pětiletý Románek z Teplic trpí zákeřnou nemocí. Aby na ni alespoň na chvíli zapomněl, přijelo mu popřát 100 motorkářů z klubu Rytíři silnic, kteří malému chlapci chtěli udělat radost.

Miloš Zeman
aktualizováno 15.09.
zdraví prezidenta

Miloš Zeman o rakovině slinivky: Řekl, jak dopadl na vyšetření

Prezident Miloš Zeman podstoupil prohlídku na počítačovém tomografu. Chtěl tak vyvrátit spekulace o tom, že trpí rakovinou. A vyšetření potvrdilo, že je úplně zdravý. Řekl to ve čtvrtek v pořadu Týden s prezidentem na televizi Barrandov.

Novorozenec - 1
08.09.
Šlechetná Slovenka

Marie zemřela, aby dcerka mohla žít! Odmítla léčbu před porodem

Šlechetný čin mladé Slovenky vhání slzy do očí. Manželka řeckokatolického kněze Mária Sabolová obětovala svůj život za život nenarozeného dítěte. Před pár dny podlehla zákeřné chorobě.

Modelku obvinili, že předstírala rakovinu - 1
08.09.
Nechutné útoky

Krásku obvinili, že předstírala rakovinu, aby kradla. Umřela na ni

Krásná modelka a herečka musela ve svých posledních dnech čelit nechutným útokům. Lidé ji obviňovali, že rakovinu jen předstírala a za darované peníze si kupovala make-up a trávila čas v lázních. Stella přitom trpěla a nakonec na rakovinu zemřela.

Pero na zjišťování onemocnění rakovinou - 2
08.09.
Nová technologie

Revoluce v léčbě rakoviny: Pero odhalí tumor během deseti vteřin

Pero, které vynalezli na Texaské univerzitě v Austinu, by mělo odhalit nádor během několika sekund. Znamenalo by to naprostou revoluci v léčbě rakoviny. Pacienti s podezřením na tumor by již nemuseli podstupovat biopsie a čekat na výsledky testů několik dní. Používat při operacích by se mělo již začátkem příštího roku.

Manželé podlehli stejné nemoci - 1
04.09.
Smutný konec

Rodiče podlehli stejné nemoci jen měsíc po sobě! Zanechali 5 sirotků

Pět dětí se stalo sirotky poté, co jejich rodiče zemřeli na stejný druh rakoviny. Příběh je o to smutnější, že otec naposledy vydechl jen den před manželčiným pohřbem.