Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Úsměv
včera 14:17
Nebezpečný výrobek

Ministerstvo varuje: Tyto pásky na zuby mohou způsobit rakovinu!

Ministerstvo zdravotnictví varuje před bělícími pásky na zuby Crest 3D White. V kontrolovaných kouscích bylo výrazně překročeno povolené množství peroxidů. A to na úroveň, kdy není bezpečné používat je bez dohledu zubního lékaře. V krajním případu za určitých podmínek totiž toxické účinky peroxidu mohou vést k rakovině dutiny ústní!

Kouření
19.02.
Alarmující zjištění

Kouření škodí víc, než si myslíte. Třeba při léčbě rakoviny kůže!

Britští vědci z univerzity v Leedsu našli spojení mezi kouřením cigaret a nádorovými onemocněními kůže. A není to spojení pozitivní. Podle studie totiž kuřáci a bývalí kuřáci s rakovinou hůř bojují a mají nižší šanci, že po diagnóze přežijí následujících 10 let.

Žena s bolestí ramene - ilustrační
aktualizováno 16.02.
Krutá nemoc

Žena měla na rameni modřinu šest let. Lékaři jí sdělili krutou zprávu

Žena měla celých šest let na rameni asi centimetrovou modřinu. Když se konečně odhodlala dojít k lékaři, nejdříve ji poslal na vyšetření pohlavních nemocí. Tam ale přišli na to, že žena trpí vzácnou formou rakoviny.

Prásk.tv píše:

Pavel Pásek a Jiří Pomeje - 1
čtěte o tématu rakovina na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE o balíček pro děti od pana Křupky!

Kukuřičné křupky bez soli pro kojence a spoustu ovocných křupek pro děti a dospělé Vám přináší pan Křupka a jeho kamarádi.

Julie O
aktualizováno 12.02.
Chybná diagnóza

Lékaři Julii šestkrát řekli, že nemá rakovinu. Před smrtí poslala vzkaz

Rodina 49leté Britky, která zemřela na rakovinu, chce žalovat lékaře za to, že ji nezvládli diagnostikovat. Sama Julie před smrtí natočila video, ve kterém tvrdí, že absolvovala šest vyšetření, doktoři ji ale stále ujišťovali, že rakovinu nemá.

Noční můry
12.02.
Znepokojivá studie

Málo spánku může nevratně poškodit DNA a vést i k rakovině

Pokud spíte v noci méně než sedm hodin, měli byste vážně uvažovat o změně svých návyků. Vědci z Hong Kongu totiž zjistili, že nedostatek spánku může nevratně poškodit DNA, což může vést k mutacím a potenciálně i k vážným chorobám. Včetně rakoviny.

Svatopluk Bártík k Zemanovi
aktualizováno 11.02.
Definitivní tečka?

Zeman má rakovinu, tvrdil muž. Žalobce: Není to trestný čin!

Brněnský radní Svatopluk Bartík, který před více než rokem na svůj facebook napsal, že prezident Miloš Zeman má rakovinu v posledním stádiu, se trestnímu stíhání vyhne. Státní zástupce totiž smetl stížnost Hradu na odložení případu.

Operace - ilustrační
aktualizováno 09.02.
Úžasný příběh

Davida zabila rakovina. I po smrti zachránil pět lidských životů!

Když osmadvacetiletý David Llewellyn minulý měsíc zemřel, zanechal po sobě jedenáctiměsíčního synka a snoubenku Corinne. Ta nyní nachází útěchu v tom, že její milý po smrti zachránil pět jiných životů.

Žena v soláriu
09.02.
Ráda se opalovala

Od čtrnácti let byla závislá na solárku, přišla kvůli tomu o ucho

Kvůli touze po celoročně opáleném těle navštěvuje mnoho žen a mužů solária. Taková krása ale může být životu nebezpečná. Přesvědčila se o tom třiačtyřicetiletá Anthea Smithová z Manchesteru. Kvůli opalování v solárku dostala rakovinu a nakonec přišla o ucho.

Rentgen plic
03.02.
odhalte ji včas

Nehrozí vám rakovina? Stačí si zodpovědět pár snadných otázek

Rakovina plic je největším zabijákem v celé Evropě - na svědomí má 20 % ze všech případů úmrtí na rakovinu. Většina karcinomů je totiž diagnostikována v pozdním stadium, kdy je míra přežití velmi nízká. Nová mobilní aplikace vám může pomoci odhalit rakovinu včas.

Rakovina
02.02.
Čeho se vyvarovat

Výzkum ukázal, co neříkat lidem, kteří onemocní rakovinou

O lidech, kteří bojují s nádorovým onemocněním, se často říká, že jsou hrdinové, bojovníci, odvážní a neohrožení. Jenže velký průzkum mezi pacienty s rakovinou nyní odhalil, že jim podobná slova a obraty vadí, místo aby je povzbudily.