Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Dewayne Johnson
11.08.
Přelomový rozsudek

Umírající muž vysoudil odškodné 6,5 miliard! Z postřiku má rakovinu

Přelomový verdikt vynesl soud v Kalifornii. Potvrdil, že 46letému zahradníkovi způsobil rakovinu postřik na hubení škůdců Roundup. Výrobce podle rozsudku dostatečně nevaroval před škodlivými následky. Muž tak vysoudil v přepočtu 6,5 miliardy korun.

Rakovina kůže
20.07.
světový úspěch

Vědci zvládli nemožné! Test odhalí rakovinu kůže dřív, než je vidět

Australští vědci hlásí, že se jim podařilo vyvinout funkční test, který dokáže odhalit rakovinu kůže ještě v raném stádiu - tedy dřív, než se nemoc pro člověka stane smrtící. Badatelé tvrdí, že k odhalení melanomu jim stačí jediný vzorek krve. Úspěšnost testu se pohybuje kolem 80 procent.

Vyšetření očí
18.07.
nepodceňujte příznaky

Rakovina očí nebolí, hrozí přitom hlavně v létě! Jak ji poznáte?

Stále více Čechů postihuje každý rok rakovina očí. Na vině je sluneční záření i životní styl. Její nebezpečí spočívá v tom, že zpočátku vůbec nebolí.

Prásk.tv píše:

Jean Williams Taylor - 1
čtěte o tématu rakovina na Prásk.tv
Obchodní sdělení

4 rady v péči o pokožku pro děti i dospělé

Lidské tělo se během života vyvíjí. Největší změny jsou patrné u dětí, které se mění doslova mrknutím oka. Ale i na dospělé kůži zaznamenáváme změny na pokožce dané nejen věkem.

Johnson & Johnson - logo
aktualizováno 13.07.
škodlivé produkty

J&J musí ženám s rakovinou vaječníku zaplatit přes 100 miliard!

Společnost Johnson & Johnson musí odškodnit ženy, které po používání hygienických potřeb obsahujících mastek s azbestem onemocněly rakovinou vaječníku. Celkově se pokuta vyšplhala na 4,69 miliardy dolarů (přes 104 miliardy korun).

Poslední okamžiky malé Zoey
12.07.
agresivní rakovina mozku

Z toho puká srdce! Rodiče sdíleli fotku dcerky pár chvil před smrtí

Zdrcení rodiče sdíleli poslední fotku své umírající dcery Zoey, kterou postihl vzácný mozkový nádor. I když se jedná o bolestivý moment, matka fotku nahrála na sociální sítě, aby ostatním dodala naději při boji s touto vzácnou nemocí. Srdceryvná fotografie okamžitě obletěla svět.

Vedro a opalování
aktualizováno 02.07.
ochrana před sluncem

Opalovací krémy bývají k ničemu! Jak poznat ty, které vás ochrání?

Vybrat z velkého množství výrobků na trhu opalovací krém, který vás opravdu ochrání před škodlivými ultrafialovými paprsky, nemusí být vůbec jednoduché. Ne vždy platí pravidlo - čím dražší, tím lepší. Často navíc nelze ani spoléhat na to, že přípravky z lékárny budou účinnější než ty z drogerií. Na co se při nákupu zaměřit?

Joe Jackson a Michael Jackson u soudu
aktualizováno 28.06.
úspěšný manažer

Tvrdá rána pro hudební svět! Zemřel otec Michaela Jacksona

Ve středu odpoledne obletěla svět smutná zpráva o úmrtí Josepha Jacksona, který stojí za hudebním úspěchem svých dětí, tedy Michaela a Janet Jacksonových a také světoznámé skupiny sourozenců Jackson 5. Detaily o příčině smrti rodina nezveřejnila.

Umírající holčička
aktualizováno 13.06.
Silný okamžik

Dojemné foto: Chlapeček (6) se loučí s umírající sestřičkou (4)

S velmi dojemnou fotografií se na sociálních sítích svěřila rodina z Arkansasu. Jejich čtyřletá dcera Addy zemřela začátkem června na agresivní nádor mozku. Do posledních chvil s ní byli její nejbližší, včetně šestiletého bratříčka Jacksona, který vše nesl nesmírně statečně.

KOŘENÍ: Konec chemoterapií
10.06.

KOŘENÍ: Konec chemoterapií

Řada onkologických pacientek by se mohla zákeřné nemoci zbavit bez chemoterapie!

Vyšetření rakoviny štítné žlázy
07.06.
záchrana života

To je zrak! Doktor si v televizi všiml bulky, ženě zjistili rakovinu

O ohromném štěstí může mluvit mladá žena ze Severní Karolíny, která vystoupila v televizi. Během vysílání si pozorný doktor, který pořad sledoval, všiml podezřelé bulky na krku. Celou situaci ale nenechal plavat a rozhodl se ženu vyhledat. To se mu nakonec podařilo, doktoři následně ženě diagnostikovali rakovinu a začali okamžitě s léčbou.