Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Volby
17.08.
Podzimní volby

O 27 křesel v Senátu se popere 236 adeptů, nejvíc v Praze 8

O sedmadvacet senátorských křesel bude letos bojovat 236 kandidátů, kteří dnes byli zaregistrováni k volbám do horní komory. Je jich o tři více než v minulých volbách. Největší výběr - z 16 adeptů - budou mít voliči v Praze 8.

Žralok v Marsa Alam
11.08.
Smutné dovolené

Tragické léto Čechů! Za týden v zahraničí zemřelo už pět turistů

Léto je pro české dovolenkáře tragické. Jen za poslední týden zemřelo v zahraničí pět Čechů. Naposledy nepřežil skok do moře na španělském ostrově Mallorka 24letý muž. Turisté ale umírali i v Bulharsku, Egyptě nebo v horách.

Žraloci v Evropě
aktualizováno 06.08.
přehled útoků

Žraloci ohrožují i oblíbené pláže Čechů! Kde útočí nejvíc? MAPA

Český turista zemřel minulý pátek v Egyptě potom, co ho napadl žralok. Není to přitom poprvé, co se letos tento dravý tvor přiblížil k pobřeží. Kde byste se před žraloky měli mít na pozoru?

Prásk.tv píše:

Sociální sítě - 2
čtěte o tématu přehled na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Chcete vlastní bydlení? Nečekejte, až se podmínky zpřísní

Vlastní střecha nad hlavou se stává dražší a dražší.

Jahody
06.08.
kde jsou nejlevnější?

Jahody jsou stále na prodej, někde fungují i samosběry! PŘEHLED

Ačkoli hlavní sezóna jahod skončila už před začátkem prázdnin, stále jsou místa, kde můžete sladké a čerstvé kousky ovoce sehnat. Někde dokonce ještě i v srpnu narazíte na samosběry, spíše se ale setkáte se stánkovým prodejem.

Úmrtí turistů
06.08.
Smutné prvenství

Letní destinace smrti: Na těchto místech umírá nejvíce Čechů!

Bulharsko, Rakousko, Egypt - v těchto třech turistických destinacích v poslední době došlo ke ztrátám na životech českých občanů. V souvislosti s tragickými událostmi vám přinášíme přehled nejnebezpečnějších turistických cílů.

Sex za peníze. Ilustrační foto
aktualizováno 03.08.
PŘEHLED Vysoké výdaje

Češi ročně utratí přes 3 miliardy za prostitutky! Za co dáme nejvíc?

Češi stále více utrácejí a méně šetří. Nejvíce tradičně domácnosti vynaloží za bydlení a potraviny. Za alkohol stále dáváme více než za vzdělání a zdravotní péči. Lidé podle poslední statistiky utrácejí rychleji, než o kolik rostou jejich příjmy.

Zdeněk Ondráček, Karla Šlechtová
aktualizováno 12.07.
PŘEHLED Hlasování o důvěře

Kdo hlasoval pro vládu? Ondráček nepřišel, Šlechtová utekla za psem

Pro vládu se při hlasování o důvěře vyslovilo 105 ze 196 přítomných poslanců. To je o tři hlasy méně, než měly dohromady ANO, ČSSD a KSČM, jejichž podpora byla domluvena. Kdo hlasoval proti a kdo ze sálu odešel, se podívejte v přehledné grafice.

Letuška vydává občerstvení - Ilustrační
aktualizováno 25.06.
nabídky aerolinek

K levným letenkám jídlo na palubě nedostanete! Vyplatí se hledat

Češi se v souvislosti s létáním často ptají na jídlo, které během letu dostanou. Jenže řada aerolinek po vzoru těch níkzkonákladových občerstvení na palubách omezila a někde zadarmo cestující nedostanou ani vodu. O tom, zda je v ceně letenky také jídlo, byste se měli informovat při jejím nákupu.

Žena s pivem
03.06.
velký přehled kde je nejlevněji?

Kolik dáte na dovolené za kávu či točené pivo? Někde jen pár kaček

Chystáte se na dovolenou do zahraničí? Pak vás bude jistě zajímat, jak je ve vámi vybrané zemi draho a kolik peněz je vhodné si s sebou vzít. Podívejte se do našeho přehledu.

Změny od května
aktualizováno 01.05.
velký přehled

Změny od května: Lepší ochrana identity i 130 tisíc od úřadu práce!

Nový měsíc s sebou přinese řadu změn, které se dotknou prakticky všech Čechů. Týkají se nejen nových opatření v přístupu k ochraně osobních údajů, ale třeba i kouření na letišti, omezení v dopravě nebo změn na sociálních sítích. Od května navíc vzrostou náhradní platy pro pracovníky, kterým krachující zaměstnavatel nedal peníze.