Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Sojuz MS-05 na startovací ploše kosmodromu Bajkonur
aktualizováno 11.10.
Letěli na ISS

Sojuzu při startu selhaly motory, posádka musela nouzově přistát!

Raketa Sojuz startující ve čtvrtek z bajkonurského kosmodromu v Kazachstánu měla při startu vážný problém s motory. Posádka mířící na mezinárodní vesmírnou stanici ISS tak musela nouzově přistát.

2193843
aktualizováno 09.10.
Technická závada

Evakuace po žebřících. Lanovka na Petřín klekla, lidé museli ven!

Lidé, kteří se chtěli v úterý odpoledne dostat z pražského Újezdu lanovkou na Petřín, zažili nepříjemné překvapení. Lanová dráha se totiž porouchala.

Odstávka tepla
26.09.
Odstávka energie

Lidé v Mostě zuří: Venku mrzne, kvůli teplárně si do pátku nezatopí

Prudké ochlazení nepřivítali především obyvatelé města Most. Společnost Severočeská teplárenská zahájila odstávku tepla a teplé vody, která bude trvat až do víkendu. Odstávka byla však plánovaná už na srpen.

Prásk.tv píše:

Co se stane když letadlu za letu vypadne motor?
čtěte o tématu porucha na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Milionářka Petra: V Sazka Hrách vložila pětistovku a vyhrála 1 500 000 Kč!

Životní a triumfální jízdu zažila v minulých dnech hráčka Petra. Na svůj účet v online Sazka Hrách vložila pět set korun a během několika dní peníze rozmnožila na neuvěřitelných 1 500 000 Kč!

Turisté uvízli na lanovce na Štrbském Plese
22.09.
Porucha systému

VIDEO: Na lanovce v Tatrách uvízly desítky lidí včetně miminka!

Na Štrbském Plese se v pátek odpoledne zasekla lanovka. Asi 30 lidí včetně malého dítěte uvízlo ve vzduchu. Než se podařilo lanovku zprovoznit, trvalo to dvě hodiny. Horští záchranáři nakonec nemuseli zasahovat.

Bojové vozidlo pěchoty - ilustrační foto
aktualizováno 18.09.
zrušení rozsudku

Střelba do vlastních: Zranění vojáků v Libavé provází rozpory

Olomoucký krajský soud dnes zrušil rozsudek ve dva roky starém případu noční střelby bojových vozidel pěchoty na Libavé, kdy byli zraněni dva vojáci. Okresní soud původně potrestal podmíněným trestem velitele jednoho z vozidel Marcela Kulišťáka za ublížení na zdraví z nedbalosti, další dva obžalované, střelce vozidla a řídícího střeleb zprostil obžaloby. Podle odvolacího soudu je ale potřeba doplnit v případu další dokazování. Na stranu obhajoby se dnes postavil i žalobce z krajského státního zastupitelství.

Jana Karvaiová
02.09.
ADHD a ADD

Má vaše dítě poruchu pozornosti? Návod, jak s ní bojovat

Specifické poruchy učení se týkají spousty školáků. Jak se projevují? A mají děti šanci na vyléčení? O tom všem se rozpovídala speciální pedagožka Jana Karvaiová.

Semafor pro letadla
aktualizováno 19.07.
Porucha systému

Belgie uzavřela vzdušný prostor! Na hodiny zastavily všechny lety

Belgie asi na dvě hodiny uzavřela svůj vzdušný prostor. Kvůli poruše v systému řízení letového provozu nemohla v celé zemi startovat ani přistávat žádná letadla. Problém opravili krátce po půl šesté večer.

Požár rodinného domu v Kounově na Rychnovsku - 18
aktualizováno 01.07.
Velká fotogalerie Sobotní požár

Porouchaná motorka podpálila rodinný dům, škoda je za milion!

Škodu za asi milion korun napáchaly v sobotu odpoledne plameny v obci Kounov na Rychnovsku. Požár ze skladu dřeva přeskočil na blízký rodinný dům a hasiče zaměstnal na několik hodin.

Boeing 737 MAX Smart Wings
27.06.
Závada na stroji

Zkažený začátek dovolené! Letadlo z Prahy mělo poruchu

Pasažéři letadla SmartWings z Prahy na Zakythos si užili perné chvíle. Po zhruba hodinovém letu se museli vrátit zpět na pražské letiště. Do cílové destinace se dostali s několikahodinovým zpožděním.

Otevřené dveře
15.05.
rozhovor hazard se životy

Vlaku se otevřely dveře za jízdy! Málem mě to vycuclo, říká svědek

Velmi nebezpečné situaci byl v pondělí dopoledne svědkem mladý muž, který cestoval vlakem z Lovosic do Kralup nad Vltavou. Vlaku se ve vysoké rychlosti otevřely za jízdy dveře.