Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do sekce Red Přejít na sekci Sport Přejít na sekci Magazín Přejít na sekci Blogy Přejít na web nova.cz
Přihlášení »  |  Registrace »
aktualizováno 21:12 18.8.2012
byt měl plný zbraní

Ostravák chystal teroristický útok. Jeho vzorem je Breivik

1251512
Video: Televizní noviny
Sdílet Přidat názor

Muž z Ostravy, u kterého našli množství pyrotechniky a zbraní, chtěl spáchat podobný masakr jako norský terorista Anders Breivik, který povraždil skoro 70 lidí.

Devětadvacetiletého muže z Ostravy, u kterého policie minulý pátek našla velké množství munice, obvinili kriminalisté z nedovoleného ozbrojování a obecného ohrožení. Vyšetřování ukazuje, že se muž chystal na útok podobný tomu, který v Norsku spáchal Anders Breivik.

reklama


Policisté zjistili, že muž byl sympatizantem Breivika, který vloni v červenci provedl nejprve bombový útok v centru Osla, poté postřílel na ostrově Utaya bezmála 70 lidí. Vyšetřování nasvědčují tomu, že devětadvacetiletý muž chystal podobný útok.
 

V panelovém domě v Ostravě byla zásahová jednotka minulý pátek, další prostory a auto pak policisté prohledávali celou noc. "Našli mimo jiné také deset krabic takzvaných kompaktů, které mají třetí a čtvrtou třídu nebezpečnosti, tedy k jejich držení je potřeba zvláštní povolení," řekla tehdy policejní mluvčí Gabriela Holčáková.
 

Policisté odvezli zbraně, stovky kusů střeliva, kukly a policejní oděvy a policejní průkaz. Byt muže byl zabezpečený výbušninou, kterou chtěl odpálit dálkově. V bytě se našla také výbušnina z letecké pumy, která by způsobila obrovský výbuch.

 

Zatčení extremistů Poplach v Ostravě: V panelákovém bytě byly stovky zbraní a střeliva


Podle policistů se muž na útok chystal sám, zbraně si zkoušel na různých místech, a to jak doma, tak i v přírodě. Byl již v minulosti čtyřikrát trestaný například za výtržnictví či maření úředního výkonu. Během soboty by se mělo rozhodnout o jeho vazbě.

 

Za nedovolené ozbrojování mu hrozí dva roky, za obecné ohrožení až osm let vězení.
 

tn.cz / vrl

Související články

+8
hondarr6
Pokud by se chystal na cmoudy,tak jen napisu skoda.
0
novus
Je to jasny,pokud sympatizoval s Brejvikem tak to byl pravicak..Koho jineho by to napadlo strilet do lidi?
hondarr6 18.8.2012 19:43
0
Tohle harampadi co mel doma ma kazdy druhy co byl na vojne.Od naboju po plast.trhaviny.Kdo byl na vojne vi sve co se dalo vzit a vzalo.
novus 18.8.2012 18:43
0
Nojasne..Takovej komous Masaryk,,napr..dneska treba v Jizni Africe,,komunistu raji..Je treba rozlisit komunisty a Jikliky ..
shade23 18.8.2012 15:19
0
"to byl pravicak..Koho jineho by to napadlo strilet do lidi?"....Takových komunistů bylo, jej.

Hlavní zprávy

oheň

VIDEO: Škoda za 200 milionů a strach z ACETYLENU! V Lanškrouně hoří budova TESLY

1640661

VIDEO: V Lanškrouně hořÍ budova bývalé TESLY LANŠKROUN. Na místě zasahuje několik hasičských jednotek. Okolní ulice byly uzavřeny. ...

 Celý článek

Hlavní zprávy

1640661
oheň

VIDEO: Škoda za 200 milionů a strach z ACETYLENU! V Lanškrouně hoří budova TESLY

VIDEO: V Lanškrouně hořÍ budova bývalé TESLY LANŠKROUN. Na místě zasahuje několik hasičských jednotek. Okolní ulice byly uzavřeny. ...

 Celý článek
Gross na premiéře
VELKÝ DEN

Ochrnutý Gross se pokusil s vypětím všech sil ZATLESKAT DCEŘI

V pražském Divadle Brodway se uskutečnila premiéra nové muzikálové komedie Adam a Eva. Ve hře hraje dcera expremiéra Grosse Natálka. ...

 Celý článek
Pátrání po Radku Podlešákovi
Kde je Radek?

PÁTRÁNÍ PO RADKOVI (17): Zmizel z psychiatrické léčebny

Policisté už několik dní pátrají po sedmnáctiletém Radku Podlešákovi, který je pacientem psychiatrické léčebny v Dobřanech u Plzně. ...

 Celý článek
reklama
reklama

Komunikujte přes ICQ pohodlně z jednoho místa

Nové ICQ nabízí spoustu VÝHOD, které vám ulehčí vaši komunikaci s přáteli. Chat, SMS zprávy zdarma, audio i video hovory, nově i komunikaci s přáteli na Facebooku a Gmailu!

reklama