Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do sekce Red Přejít na sekci Sport Přejít na sekci Magazín Přejít na sekci Blogy Přejít na web nova.cz
Přihlášení »  |  Registrace »
aktualizováno 21:11 20.8.2012
Nebezpečný psychopat

Ostravský Breivik může ohrozit své okolí, bude v izolaci

Ostravský Breivik
Video: TV Nova
Sdílet Přidat názor

Ostravského Breivika budou držet v izolaci ve vězeňské nemocnici v Brně. Podle lékařů je nebezpečný pro své okolí.

Lékaři po důkladném vyšetření nařídili držet devětadvacetiletého Vojtěcha Mlýnka, který podle policie připravoval útok po vzoru norského atentátníka Anderse Breivika, stranou od okolí. Podle nich je muž pravděpodobně duševně nemocný a není možné jej umístit do klasické vazby, kde by mohl ohrozit další vězně.

reklama

 

"Podle lékařů z Psychiatrické léčebny v Opavě, kde byl hospitalizován zhruba týden,  nebude schopen pobytu v cele," potvrdil soudce Okresního soudu v Ostravě Antonín Šmuk. "Máme podezření, že je duševně nemocný. Svým chováním by mohl být nebezpečný pro okolí," dodal soudce.

 

Na soud bude Mlýnek čekat ve vězeňské nemocnici v Brně, kde bude v izolaci a pod režimem podobným vazbě. Podle mluvčí české vězeňské služby Gabriely Pohlové umístění Mlýnka do vězeňské nemocnice rozhodně neznamená, že by měl v rámci bezpečnostních opatření volnější režim než jiní vězni ve vazbě.

 

Ostravský Breivik Kdo je český Breivik? Byl takový rošťák, říká soused

 

Odborníci budou nadále sledovat Mlýnkovo chování. Soudce Antoník Šmuk uvedl, že lékaři vypracují znalecký posudek a v něm rozhodnou o tom, zda se Mlýnek bude ze svých činů zodpovídat před soudem. "V této chvíli se zdá, že je schopen účastnit se trestního řízení. Nic nebrání v tom, aby pokračovalo vyšetřování," řekl Šmuk.

 

V bytě u Mlýnka policisté našli velké množství munice. Obvinili jej z nedovoleného ozbrojování a obecného ohrožování. Podle vyšetřovatelů se chystal napodobit svůj vzor - norského atentátníka Breivika. Ten v loni v červenci připravil o život 69 lidí.

 

Podívejte se na reportáž o ostravském Breivikovi:

 

 

1251512
Video: Televizní noviny

tn.cz / kač / s přispěním Marka Švidrnocha

Související články

Hlavní zprávy

pardubicko

Přítel a vrah Kateřiny (30) udělal školáckou chybu! Víme, jak ho dostali!

Vražda Kateřiny Kolářové

Tělo pohřešované Kateřiny Kolářové se našlo. K vraždě se později přiznal její přítel Mirek. Jak ho policisté usvědčili? Udělal základní ...

 Celý článek

Hlavní zprávy

Vražda Kateřiny Kolářové
pardubicko

Přítel a vrah Kateřiny (30) udělal školáckou chybu! Víme, jak ho dostali!

Tělo pohřešované Kateřiny Kolářové se našlo. K vraždě se později přiznal její přítel Mirek. Jak ho policisté usvědčili? Udělal základní ...

 Celý článek
Smrt Kateřiny K.
Zavraždil přítelkyni

Otřesné detaily brutální vraždy: Jak vrah maskoval lesní hrob krásné Katky?

Policie dnes zveřejnila otřesné detaily z vraždy třicetileté Kateřiny, z níž byl obviněn a následně se přiznal její přítel Mirek P. ...

 Celý článek
Petr Kramný a jeho žena Monika
Kramného odposlouchávali

ODPOSLECHY! Kramný měl po celém bytě policejní štěnice

Advokátka Petra Kramného, který čelí obvinění z vraždy manželky Moniky a dcery Kláry, nepřímo potvrdila, že byl její klient odposloucháván.

... Celý článek
reklama
reklama

Komunikujte přes ICQ pohodlně z jednoho místa

Nové ICQ nabízí spoustu VÝHOD, které vám ulehčí vaši komunikaci s přáteli. Chat, SMS zprávy zdarma, audio i video hovory, nově i komunikaci s přáteli na Facebooku a Gmailu!

reklama