Růst platů

Amazon zvyšuje mzdy! I řadoví zaměstnanci dostanou o tisíce víc

Amazon
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Eva Pavelková
Eva Pavelková
Aktualizováno 21.8. 2019 11:22
Téma:

Společnost Amazon navýší mzdy lidem, kteří pracují v logistickém centru v Dobrovízi. Řadoví zaměstnanci dostanou 160 až 175 korun na hodinu, vedoucí týmů pak 205 až 225 korun na hodinu.

Zaměstnanci logistického centra Amazonu v Dobrovízi se mohou od 1. září těšit na vyšší výplatu. Lidé na "vstupních úrovních" dostanou 160 až 175 korun na hodinu. Konkrétní částka záleží na tom, jak dlouho už v Dobrovízi pracují.

 

Hrubá mzda vedoucích pracovníků vzroste na 205 až 225 korun na hodinu. Amazon k rozhodnutí zvýšit mzdy svým pracovníkům dospěl i na základě údajů od jiných zaměstnavatelů. Své platy pak porovnával s ostatními.

 

"Naším cílem je poskytovat zaměstnancům konkurenceschopné odměňování a vysoce atraktivní benefity. Proto každoročně v průběhu druhého čtvrtletí srovnáváme odměny pro podobné pozice v okolí," vysvětlil Steven Harman, šéf evropské distribuční sítě Amazonu.

 

 

Kromě základní mzdy dostávají zaměstnanci až desetiprocentní bonus, jehož výše závisí na docházce a efektivitě logistického centra. Mají i další benefity - životní a penzijní pojištění, bezplatnou dopravu do práce či slevy na nákupy v e-shopu Amazonu.

 

V Česku se nezaměstnanost už několik měsíců drží na 2,6 procentech, což vede ke konkurenčnímu boji firem o pracovníky, kterých je nedostatek. Podnikům podle Hospodářské komory chybí téměř půl milionu lidí a ty, které mají, si snaží udržet, což vede právě i ke zvyšování mezd.

TN.cz