Krimi

Anonym vyhrožuje útokem na mateřské školy, policie po něm pátrá

Policie - 3
Zdroj: Profimedia
Ilustrační obrazek
Jan Houška
Jan Houška
Aktualizováno 17:19
6.5. 2021 14:48
Téma:

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) se od čtvrtka zabývají anonymní výhrůžkou o připravovaném útoku na mateřskou školku. O jakou školku by se mělo jednat, však anonym neuvedl. Policie po autorovi výhružky pátrá.

Anonym ve čtvrtek vyhrožoval útokem na nespecifickou mateřskou školku. Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu společně krajskými ředitelstvími policie proto přijali preventivní opatření a snaží se anonyma vypátrat.

 

"NCOZ se intenzivně zabývá anonymní výhrůžkou o připravovaném útoku na mateřskou školku, která nebyla nijak specifikována. V součinnosti s krajskými ředitelstvími policie jsme přijali preventivní opatření a provádíme úkony směřující k vypátrání autora výhrůžky," uvedla policie na Twitteru.

 

 

 

Zatím neznámému pachateli hrozí obvinění z šíření poplašné zprávy a může skončit až na pět let za mřížemi.

 

Minulý rok vyhrožoval anonym, že vyhodí do povětří školku v Třebízského ulici v Šumperku. Na místo poté ihned vyjeli policisté, kteří okamžitě začali evakuovat zhruba tři desítky dětí a pětadvacet zaměstnanců. Následně celou budovu prohledal policejní kynolog se speciálně vycvičeným psem na vyhledávání výbušnin. Žádné výbušné zařízení nakonec nalezeno nebylo.

 
Muž v Ostravě chtěl celý dům i se všemi nájemníky vyhodit do povětří. Podívejte se na reportáž televize Nova:

 

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Tony Duran