Krimi

Ministerstvu vnitra vyhrožovali bombou, budovu museli evakuovat

Ministerstvu vnitra vyhrožovali bombou, budovu museli evakuovat
Zdroj: AKTU.cz

Ministerstvo vnitra dostalo v úterý ráno anonymní výhrůžku bombou. Jeho sídlo na pražské Letné tak začali okolo deváté hodiny evakuovat, oznámil resort na twitteru. V okolí probíhaly i další manévry. Před polednem policie akci ukončila, žádné výbušné zařízení se nenašlo.

Ministerstvu vnitra v úterý kdosi hrozil odpálením bomby v jeho sídle na pražské Letné. Budovu tak okamžitě museli evakuovat.

V jejím okolí probíhaly i policejní manévry. "Na základě anonymní výhrůžky bombou právě evakuujeme budovu ministerstva vnitra na Letné. Probíhají bezpečnostní opatření," informoval resort na twitteru.

Po evakuaci přibližně 500 zaměstnanců ministerstva prohledali budovu policejní pyrotechnici. Žádnou bombu v ní nenašli. "Pyrotechnická prohlídka budovy byla provedena s negativním výsledkem, policie na místě ukončila veškerá opatření," uvedli policisté.


Hrozba bombou přišla zrovna v den, kdy se ministr Jan Hamáček (ČSSD) chystá oznámit personální změny na svém resortu. Představit má přinejmenším nástupce náměstka Jakuba Kulhánka (ČSSD), jenž je od minulého týdne ministrem zahraničí.

Související obsah

Není to poprvé, co anonym vyhrožoval důležité instituci. V roce 2016 měla být bomba nastražená v Poslanecké sněmovně, České televizi, Kriminalistickém ústavu nebo na Vrchním soudu. O rok později anonym hrozil bombou na druhém terminálu pražského ruzyňského letiště. Ani v jenom případě policisté nic nenašli.

Už několik let se s pravidelným nahlašováním bomby potýká Vysoká škola ekonomická v Praze.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz