anketa

Ještě horší než Bruntál? V Londýně jsou zděšení z děravého stromku

Vánoční stromy v Bruntále a Londýně se nepovedly
Zdroj: Profimedia, zpravy@nova.cz
Vondřichová
Kristýna Vondřichová
Aktualizováno 5.12. 2019 20:13
Téma:

Když město Bruntál vystavilo na odiv svůj vánoční strom, schytalo to za křivého, nevzhledného chudáčka ze všech stran. Město svůj stromek dokázalo zachránit "upgradem" v podobě přesunutí některých větví tak, aby vyplnily holá místa, a ve výsledku jehličnatá pýcha Bruntálu vypadá i docela k světu. Pokud budou chtít svůj strom ale zachránit Britové, budou si nejspíš muset kvůli "náhradním dílům" porazit ještě jeden.

Anketa

Který strom je ošklivější?

Hlasovalo 374 lidí.
Norský smrk, který se "vyjímá" na Trafalgarském náměstí v samém centru Londýna místní s oblibou nazývají "smutný a anemický". Pravdou je, že poněkud nemocně z poloviny holý kmen skutečně vypadá. 

 

 

Fotografie vánočního stromu s "trochu většími" rozestupy mezi větvemi si od okamžiku, kdy se na Trafalgarském náměstí objevil, mezi sebou předávala britská média i lidé na sociálních sítích. "Jako norský Brit jsem opravdu v rozpacích," poznamenal jeden z uživatelů.

Jednadvacetimetrový strom byl poražen na konci listopadu a do Londýna dopraven lodí. Jeho stáří je zhruba 90 let. Norsko dodává do Británie vánoční stromy již tradičně. Tento zvyk pochází z roku 1947 a původně šlo o poděkování Britům za podporu během druhé světové války.


 

Důstojný zvyk dostal letošním výběrem stromu trochu "na frak". "Vypadáš trochu hubeně, nejsi na dietě?" směje se jeden z přispěvatelů na twitteru. Jiný se ptá, čím Británie Norsko tak "nakrkla", že poslali takového fešáka.

 

 

Bruntálský vánoční strom si na sociálních sítích svou chvíli slávy již užil a může tak s klidem předat žezlo za Lamanšský průliv. Obyvatele Tábora jistě potěší, že jejich loňský stromek se pomalu odsouvá na spodní příčky pomyslného seznamu nejošklivějších vánočných stromů. Připomeńte si je v reportáži:

 

TN.cz