nepříjemný zážitek

Čecha vyděsil obří pavouk! Byl v balíku ze Spojených států

Solifuga
Zdroj: zpravy@nova.cz
Muže vyděsila solifuga v zásilce
Téma:

Obrovský šok zažil muž z Česka. Když se svými kolegy vybaloval v práci zásilku, vyděsil je obří pavouk, který se v ní ukrýval. Jednalo se však o solifugu, která se podle odborníka ještě nikdy v Česku neobjevila a naštěstí není nebezpečná. Podobně na tom byl i mladík z Teplic. Toho při příchodu domů překvapila zápřednice jedovatá.

Na facebookové stránce Ústečáci sobě se rozjela diskuze poté, co se v ní objevila fotografie obrovského pavouka. Autorka příspěvku se ve skupině zeptala, zda někdo neví, o jakého pavouka se jedná. Nakonec se z něj vyklubala solifuga.

 

Do Česka se dostala v zásilce a všechny pořádně vyděsila. "Přítel pracuje pro jednu firmu, která pracovala v USA a v bednách se jim toto vrátilo zpět do Česka," uvedla pro TN.cz autorka příspěvku.

 

Solifuga nebo také velbloudí pavouk patří do řádu pavoukovců, ale o pavouka se nejedná. Může být dlouhá až patnáct centimetrů. Loví především ještěrky, hlodavce i malé ptáky, uvedl portál livescience.com. Solifuga není jedovatá, takže se nemusí lidé bát, když se s ní setkají.

 

V Česku je to však v podstatě nemožné. "Nikdy se u nás ještě nevyskytla," řekl pro TN.cz zoolog Milan Řezáč. Velbloudí pavouk žije hlavně v jižní Evropě, Africe, Asii nebo v Americe.

 

 

Nepříjemný příchod domů zažil také mladík z Teplic. Na jeho brance v pavučině odpočívala zápřednice jedovatá. A jak napovídá její jméno, ta už jed v sobě má. A v posledních letech se tomuto pavoukovi v Česku velmi zalíbilo.

 

"Je čím dál tím běžnější. Jak se mění klima a otepluje se, tak se šíří i na sever. Jeho kousnutí může být nepříjemné, ale není smrtelné," dodal Řezáč. Lidé mohou cítit velkou bolest, mít pocity úzkosti nebo horečku.

 

GALERIE: Solifuga a Zápřednice jedovatá

1
/
4
Zdroj: zpravy@nova.cz
Solifuga - 2

Související témata:
reg TN.cz