Hledali i v Česku

Česká stopa v případu zmizelé Maddie! Pedofila vyšetřovali i u nás

Madeleine McCann, Christian Brueckner
Zdroj: Profimedia
Téma:

Němečtí kriminalisté hledají možnou souvislost mezi zmizením Madelaine McCannové, po které se slehla zem v roce 2007, a vraždou 13letého Tristana Brubacha. Jeho bezvládné tělo se našlo v podchodu ve Frankufrtu nad Mohanem v roce 1998. Ze spáchání obou případů podezírají policisté známého pedofila Christiana Bruecknera. O rok později vypátrali chlapcův batoh. A v něm byl prý autoatlas v českém jazyce!

Maddie McCannová zmizela z portugalského letoviska Praia da Luz v roce 2007. Na případu kromě tamější policie pracoval i Scotland Yard, před nedávnem se do vyšetřování vložili také kriminalisté z Německa. Ze znásilnění a vraždy tehdy 3leté dívenky podezírají 43letého pedofila Christiana Bruecknera. Podle listu Frankfurter Neuer Presse ho vyšetřují i kvůli podezření z vraždy 13letého Tristana Brubacha.

 

Jeho tělo našli v roce 1998 v podchodu u vlakové stanice Frankfurt-Höchst. Někdo ho zmlátil do bezvědomí, svázal, znásilnil a nakonec umučil k smrti. Pachatel mu pak oddělil hlavu i některé končetiny od zbytku těla. Řada ostatků se nikdy nenašla.

 

O rok později, v březnu 1999, se kriminalistům podařilo najít Brubachův ruksak. Povaloval se v lese, přibližně 25 kilometrů od místa nálezu těla. Kromě jiných věcí v něm byl rovněž autoatlas Německa v českém jazyce, informoval britský portál DailyMail.co.uk.

 

 

Jelikož zavražděný chlapec češtinu neovládal, podle policistů se pravděpodobně nejednalo o jeho mapu. Proto vyšetřování rozšířili také na území Česka a Slovenska. Žádné relevantní důkazy nebo stopy však v tuzemsku nezískali.

 

Německá kriminálka se domnívá, že mezi případy Tristana a Maddie existuje souvislost. Podobné je přinejmenším to, že obě děti těsně před zmizením zůstaly pouze několik málo minut o samotě.

 

„Zabýváme se možnými souvislostmi mezi těmito dvěma případy. Ale v podstatě to není nic neobvyklého, vlastně je to rutina. Ale sled událostí v Tristanově případů může být podobný,“ řekl německému listu Bild vrchní žalobce Noah Kruger.

 

 

Brueckner si momentálně odpykává trest za prodávání drog. A kromě toho, že ho němečtí policisté označili za hlavního podezřelého v případu McCannové, čelí i obvinění ze znásilnění ženy právě poblíž resortu Praia da Luz. Toho se měl dopustit v roce 2005, pouhé dva roky před zmizením Maddie.

 

Podle policie je Brueckner spojován s mnoha případy zneužívání a vražd dětí v Portugalsku i Německu.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

drz TN.cz