galerie Poslední sbohem

Pohřeb slušovického papaláše: S Čubou se přijel rozloučit i Zeman

Téma:

Blízcí i přátelé se dnes odpoledne naposledy loučí s nedávno zesnulým Františkem Čubou - bývalým senátorem a autorem takzvaného slušovického zázraku. Na ceremoniál dorazil i Čubův přítel, prezident Miloš Zeman.

Ve Slušovicích se koná poslední rozloučení s bývalým představitelem zdejšího slavného JZD a později senátorem za Stranu práv občanů, Františkem Čubou. Ten zemřel 28. června 2019 ve věku 83 let.

 

Mimo jiné právě tato strana stala kdysi za politickým návratem Miloše Zemana. "Pan prezident se pojede rozloučit se svým přítelem, kterého si velmi vážil, a pokloní se jeho památce,“ sdělil mluvčí hradu Jiří Ovčáček.

 

Pohřeb se koná v kostele sv. jana Křtitele ve Slušovicích. "Po církevních obřadech bude zesnulý tiše zpopelněn,“ stojí na parte Čuby.

 

 

Čuba je spojován s takzvaným slušovickým zázrakem. JZD vedl už od roku 1963. S pomocí některých tehdejších politických špiček Čuba vybudoval svému družstvu monopolní postavení v mnoha oblastech a družstvo bylo dáváno za vzor prosperity. Po roce 1989 se JZD rozpadlo.

GALERIE: Loučení s Františkem Čubou

1
/
7
Zdroj: TV Nova
Loučení s Františkem Čubou - 1

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

pez TN.cz