Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

předpověď počasí

Česko zasáhnou silné bouřky! Dorazit by měly i kroupy

Bouřka a kroupy
Zdroj: zpravy@nova.cz, Getty Images
Ilustrační foto

Do Česka se ženou silné bouřky, které by měly udeřit v sobotu večer. Doprovázet je bude vítr o rychlosti 70 km/h a kroupy. Meteorologové varují také před vysokými teplotami. Na některých místech by měly překročit i 31 °C.

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu před silnými bouřkami. Dorazit by měly do Česka v sobotu večer a v noci na neděli. "Lokálně se očekává přívalový déšť s ojedinělým rozvodněním malých toků, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů apod.," informoval na svém webu ČHMÚ.

 

Meteorologové varují také před kroupami a blesky. "Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty. Při řízení vozidla v bouřce snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně," dodal ČHMÚ.

 

Výstraha platí pro Hlavní město Praha, Středočeský kraj, Jihočeský kraj, Plzeňský kraj, Karlovarský kraj, Ústecký kraj, Liberecký kraj, Královéhradecký kraj, Pardubický kraj, Kraj Vysočina (Bystřice nad Pernštejnem, Havlíčkův Brod, Humpolec, Chotěboř, Jihlava, Nové Město na Moravě, Pacov, Pelhřimov, Světlá nad Sázavou, Telč, Žďár nad Sázavou). 

 

 

A dočkáme se i tropických teplot. ČHMÚ vydalo výstrahu před teplotami, které mohou v sobotu přesáhnout až 31 °C. S horkem však přichází i nebezpečí přehřátí, dehydratace nebo zátěž na lidský organismus. Lidé by také neměli nechávat své děti nebo zvířata na přímém slunci či v zaparkovaných autech.

 

Vysoké teploty platí pro Hlavní město Praha, části Středočeského, Ústeckého a Jihomoravského kraje. 

 

I v dalších dnech se dočkáme pěkného počasí. V neděli se budou teploty přes den pohybovat od 26 do 30 °C. Nejnižší noční teploty 19 až 15 °C. 

 

V pondělí se dočkáme podobného počasí. Teploty se opět vyšplhají na 30 °C. V dalších dnech pak budou postupně stoupat. Kolem 31 °C bude v úterý i ve středu, až 33 °C pak hlásí meteorologové pro čtvrtek až sobotu

reg TN.cz