PROBLÉMY CK

CK Pantour v problémech! Nesměla prodávat zájezdy

dovolená
Zdroj: Mediafax
Brabec Martina
Martina Brabec
Aktualizováno 9. 11. 2020 14:31
8.11. 2020 5:50
Téma:

Cestovní kancelář Pantour, která se specializuje na zájezdy do Řecka, dočasně nesměla prodávat zájezdy. Neměla totiž povinné pojištění proti úpadku.

Pojistná smlouva cestovní kanceláři Pantour skončila na konci října a následně čekala na uzavření nové smlouvy. "V současné době proto neprodáváme žádné zájezdy, ani jinak nevytváříme činnost. V souvislosti s nastalou situací jsme navíc všem našim partnerům zaslali email, aby naše zájezdy neprodávali do té doby než budeme mít novou pojistku, k čemuž by mělo dojít v následujících dnech," uvedl Paris Vlachopoulos z cestovní kanceláře.


Informaci potvrdil i mluvčí pojišťovny Generali Česká pojišťovna. "O parametrech pojištění na následující pojistné období s CK Pantour v tuto chvíli probíhají intenzivní jednání," uvedl Jan Marek.

 


Na internetových stránkách CK Pantour ale nabídka zájezdů zůstává. "Není však zatím možné je objednat, je nastaven automaticky email, kde oznamujeme, že budeme klienta kontaktovat," uvedl Vlachopoulos.

 

Důvodem chybějící pojistky je podle CK koronavirová situace, která pozdržela celý proces uzavírání nové smlouvy. 

 

CK Pantour se nakonec s pojištovnou dohodla. "Pojistka je platná od 1.11.2020 (předchozí končila 31.10.2020) nezůstali jsme tedy ani jeden den bez pojistky," uvedl v pondělí Paris Vlachopoulos.

TN.cz